Засідання м/к природничо-математичного циклу

   10.01.2017 року відбулося чергове засідання м/к природничо-математичного циклу присвячене аналізу результатів навчання учнів з предметів природничо – математичного циклу за І семестр,підведенню підсумків моніторингу навчальних досягнень учнів за І семестр, розробці рекомендацій щодо ліквідації прогалин знань учнів,розгляд стану виконання навчальних планів і програм за І семестр, коригуванню плану роботи м/к на ІІ семестр 2016-2017 н.р. На засіданні була присутня методист закладу Григор’єва І.Ю.

Оновлення програм і планів загальноосвітніх предметів.

     16.09.2016 року  в ДНЗ «Знамянський профліцей» відбулося позачергове засідання методичної комісії природничо - математичних дисциплін. На порядку денному стояли питання завершення роботи по  оновленню  навчальних програм і планів з математики, фізики, інформатики, географії,біології та хімії згідно наказу МОН України № 826    від 14.07.2016 р., оцінювання учнівських навчальних проектів, ведення журналу обліку теоретичного навчання, поетапності  впровадження оновлених навчальних планів і програм для І і ІІ курсів. На засіданні були присутні: методист ліцею Григор’єва І.Ю., зам директора з НВрР Черновол Н.М., голова м/к природничо-математичного циклу  викладач фізики і астрономії Самброс Т.В., викладач хімії та біології Соколова О.М., викладач математики Маценко М.В., викладач інформатики Ступнікова С.В.

Конвенція Ради Європи

Наркоманія – проблема людства.

День вчителя

Учителем не кожен може бути,

Не кожне серце вміє говорить…

Учитель лише той, хто вміє чути,

Окрилити, навчити і любить.

 

В першу неділю жовтня в нашій країні відзначають День вчителя. З нагоди цього свята Рада учнівського самоврядування нашого ліцею підготувала для педагогічного колективу багато сюрпризів. За традицією, цей день було об’явлено днем самоврядування, а, отже, викладачі відчули себе учнями, а учні – вчителями. Завершився день святковим концертом, де учні щиро вітали педагогічний колектив із професійним святом.

День визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня 2016 року в Україні відзначають 72 річницю Дня визволення України від фашистських загарбників. В ліцеї проведено Лінійку пам’яті, під час якої учні вшанували пам’ять тих, хто захищав рідну землю від ворогів під час Другої світової війни.

 

Також цього дня учнівський та педагогічний колектив прийняли участь  в заходах міського рівня: мітингу-реквіємі та урочистій ході.

День українського козацтва

Відродження кращих національних традицій на благо українського народу, задля слави нашого міста та всієї України в ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей" відбулося свято Покрови Пресвятої Богородиці, українського козацтва та захистника Вітчизни. До нас завітали гості: голова міської ради Філіпенко С.І., начальник відділу освіти Знам'янської ради Грекова Л.А., директор ТСОУ Колебіденко В.А., випускник ліцею - учасник АТО Фоменко В.Д.

Бесіди на правову тематику

7 жовтня в ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» відбулася зустріч із в.о. начальника Знам’янського Бюро Правової допомоги Большаковим Русланом Вікторовичем. В ході бесіди на правову тематику учні  дізналися норми поведінки в багатьох життєвих ситуаціях з точки зору закону.

"Агро Експо - 2016"

Учні ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей" з професії "Робітник фермерського господарства" групи №№17,27,37 відвідали виставку "Агро Експо - 2016", на якій була представлена найновіша техніка. А саме: комбайни, трактори, сівалки, плуги, дискувальні агрегати, обприскувачі, мінеральні добрива та засоби захисту рослин. 

Знайомтесь - це ми!

В цьому навчальному році до нас на навчання прийшли дуже яскраві та талановиті учні. Свідченням цього став огляд-конкурс серед учнів першого курсу «Знайомтесь, - це ми!». Прийняли учні груп №13, №16 та №17. Кожна група мала цікаву та насичену програму. Вони подарували свято та гарний настрій всім глядачам.

 

Бабин Яр: – трагедія, пам'ять, попередження.

   Саме під такою назвою в ЗПЛ в рамках тижня суспільно-гуманітарного циклу було проведено урок-реквієм. Тема уроку обрана не випадково, адже 75 років тому саме в ці дні в київському Бабиному Яру трапилася трагедія, про яку знають далеко за межами України: більше 33 тисяч євреїв було розстріляно за два дні – 29 та 30 вересня 1941 року.

    На заході учні не тільки отримали інформацію про ці страшні події, а й ознайомилися з архівними матеріалами, що збереглися не лише в Україні та Ізраїлі, а й в інших музеях світу.

   Переглянувши відео- та фотоматеріали учні зрозуміли справжні масштаби трагедії Шоа та дійшли висновку: коли вичерпується людська пам'ять, трагедії повторюються. Тому так важливо зберегти пам'ять про ці трагічні події.

 

Викладач історії – Свінченко І. А.

Загальноліцейні батьківські збори

14 вересня в ДНЗ «Знамя'нський професійний ліцей» відбулися загальноліцейні батьківські збори.

     Батьки мали змогу ознайомитися із особливостями організації навчально-виробничого та виховного процесу в закладі. 

Практичний психолог Іванина І.М. провела бесіду на тему «Адаптація учнів до навчання в новому навчальному закладі».

На збори була запрошена інспектор національної поліції Довженко І.О.  Вона ознайомила батьків із адміністративною відповідальністю батьків та дітей віком до 18 років.

 

 

День спорту

Вже стало традицією в нашому ліцеї кожного року святкувати День фізичної  культури та спорту. Оскільки головна мета нашого свята - це пропагування здорового способу життя, почали ми святкування із зарядки, яку виконували не тільки учні, а й педагогічний склад ліцею.

 

Далі учні змагалися у командній естафеті, а також в індивідуальних змаганнях, де кожен мав змогу заробити фішки, які в кінці свята обмінювали на призи.

Перший чемпіон нового навчального року

Свято мудрості, доброти і людяності.

День знань – свято мудрості, доброти і людяності. В ДНЗ «ЗПЛ» директор Смоляков С.А. з усією теплотою серця привітав першокурсників, учнів, батьків і колектив закладу зі святом. Сьогодні починається Новий Навчальний Рік, і нехай цей святковий «День Знань» стане хорошим стартом на весь навчальний рік!

Міцного здоров’я, щастя, миру і любові всім учасникам навчального процесу!

 

Перший урок тема: Від проголошення Незалежності до нової України», присвячений 25-й річниці незалежності України провели класні керівники та майстри виробничого навчання в кожній навчальній групі від першого до четвертого курсу.

Символи держави, калина, чорнобривці, колосся пшениці, символи добробуту, благополуччя, щедрості землі – український пиріг, були присутні у навчальних кабінетах. Учні створили живу газету «Щоб у серці була Батьківщина», «виростили» дерево побажань Україні, презентували цікаві проекти «Це наша біографія» і ще багато цікавинок почули і побачили на Першому Уроці.

 

МК з нанесення трафаретного малюнка

Використання трафаретів для декорування житла - відмінна альтернатива скучним традиційним способам оформлення стін. Якщо ідея покриття шпалерами, фарбою або штукатуркою вас не надихає, трафаретні візерунки - це саме те, що потрібно. 

Майстер клас з нанесення трафаретного малюнка із декоративної шпаклівки провела майстер в/н Крилова Н.Я. разом з учнями групи №23 Возіян Я., Корнішова М. Бажаючі спробували відтворити свої трафаретні малюнки.

День Європи

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Відзначення Дня Європи в України – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій  цінностей Європи.

У рамках відзначення Дня Європи, 19 травня у міському парку відпочинку у місті Знам’янці відбудеться фестиваль «Єврофест – 2016». Учні ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» стали активними учасниками фестивалю. Прийняли участь у святковій ході, міні-квесті та спортивних змаганнях.

Цікавим для учасників та гостей Єврофесту став  майстер-клас із виконання різних видів штукатурних робіт, який  провели учениці групи №23.

 

Учні груп №15та №16 на чолі із майстрами виробничого навчання підготували розмаїття смаколиків європейських країн, за що були нагороджені дипломом від організаторів проекту.

"Знаю, вмію, врятую"

На учнівській лінійці з метою проведення Тижня безпеки дорожнього руху відбулися тренування з надання першої долікарської допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортної пригоди під девізом "Знаю, вмію, врятую".

Викладач Шара І.М.

учні групи №23.

Учні І кусу з професії "Кухар; кондитер" допомагають міським волонтерам від "Майдан" варити та пригощати смачною солдатською кашею і борщем усіх бажаючих знам'янчан та ветеранів міста під час святкування Дня Перемоги 9 травня. 

На фото: Вітюкова Н. Спічак О., Фаренюк Д., Марин Д.

Віддали шану героям

Успішно фінішувала акція, яку ініціювали учні ДНЗ ЗПЛ «Квіти пам’яті».  В ході акції , на протязі місяця (акція тривала з 4 квітня), учнями професійно-технічних навчальних закладів було виготовлено гірлянду з 1306 квітами маку, що символізували кількість загиблих земляків в роки Другої світової війни.

Останнім етапом акції стало її покладання 9 травня на військовому кладовищі. здійснене учнями ліцею та ПТУ № 12.

Наступного року учні професійно-технічних навчальних закладів міста закликають приєднатися до нашої акції учнів міських шкіл та виготовити іменні маки для гірлянди.

 

Організатор акції викладач історії Свінченко І. А.

Ніколи знову

6 квітня в Знам’янському професійному ліцеї пройшла урочиста лінійка з нагоди Дня пам’яті та примирення.На лінійці учні ДНЗ ЗПЛ і ПТУ № 12 представили результати пошукової роботи,в ході якої учнісформували гірляндуз 1306 квіток маку – саме стільки знам’янчан полеглих в роки війни, учні відшукали в «Книзі пам’яті України» . Так завершиласьакція «Квіти пам’яті», що проходила в закладах профтехосвіти м. Знам’янки з 4 квітня. Гірлянду буде урочисто покладено 9 травня на військовому кладовищі нашого міста.

          Вже традиційно на нашу лінійку прийшли  випускники ліцею - учасники АТО -Шалаєв М., Топчеєв Ю., Кузь В., Товт О., Фоменко В., бо саме їх портретами було поповнено Галерею Слави ліцею, в якій зібрано фотографії всіх випускників ліцею – учасників АТО.

          Учні привітали їх квітами та запросили на урок мужності, в ході якого учасники бойових дій поділилися своїми спогадами про перебування в зоні АТО.

 

 На згадку про цю зустріч Товт О. подарував учням ліцею свій бойовий бронежилет, а учні групи № 15 (кухарі-кондитери) пригостили гостей смачним тортом власного приготування.

Пам’ятаємо, перемагаємо!

В минулому році учнями ЗПЛ було започатковано акцію «Квіти пам’яті», в ході якої було виготовлено гірлянду для покладання на військовому кладовищі.

   А цього року учні вирішили виготовити гірлянду з 1306 квітками маку бо саме стільки знам’янчан віддали свої життя в роки Другої світової війни, захищаючи нашу землю від ворога. 1306 квітів - це дуже багато. І на допомогу прийшли учні ПТУ №12, які теж долучились до акції і активно працюють над виготовленням квітів.

   На жаль, на нашій земліі зараз точиться неоголошена війна. І зараз кращі сини і дочки України віддають свої життя за нашу свободу і незалежність. Тому в нашій гірлянді будуть і жовто-блакитні квітки на честь загиблих під час АТО випускників ЗПЛ – Голікова Віктора та Носкової Катерини та випускника ПТУ №12 Капелюхи С.

Військово-патріотичний дух

  23 квітня 2016 року учні ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» прийняли участь у  VII відкритому чемпіонаті області з військово-спортивних багатоборств серед вихованців навчальних закладів і військово-патріотичних клубів та об’єднань Кіровоградської області, який проходив на базі Знам’янського МСТК ТСОУ. Учні ліцею постійно приймають активну участь у таких змаганнях.

          На змаганнях були присутні багато гостей. Це представники Генерального штабу Збройних Сил України, учасники АТО, представник військомату, волонтери, військовослужбовці військової частини, які організували виставку стрілецької зброї. Підчас змагань відбулося авіаційне шоу Кіровоградським авіаклубом.

          В складі команд, які відстоювали на змаганнях честь м.Знам’янки були і учні ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей». Це Яровий Владислав, Петришин Аркадій, Козієва Яна та Корнишова Мілена. З 17, представлених на змаганнях, команд І місце зайняла команда хлопців Знам’янського МСТК ТСОУ а ІІ місце – команда дівчат. Саме складі цих команд  були  учні ліцею.

Крім того в особистому заліку Яровий В. виборов ІІІ місце з неповного розбирання та складання автомата АК-47 та І місце зі спортивного метання ножів. А Петришин А. -  І місце з метання гранати.

         Закінчились змагання смачною солдатською кашею, звареною у справжній польовій кухні.    

         Дуже дякую учням ліцею за активну участь у чемпіонаті. Перемог вам і в подальшому житті!

 

Викладач предмета

 

Захист Вітчизни                                                               С. Комарь

Звіт  про проведення тижня природничо-математичних дисциплін

Цьогорічний тиждень природничо-математичних дисциплін був присвячений 30 річниці Чорнобильської аварії і відкривався  мультимедійною лекцією  «Уроки Чорнобиля. Причини і наслідки катастрофи», яку підготувала викладач фізики Самброс Т.В. Учні групи №27 Бокатенко М. та Шакула В. виступили з доповідями «Ядерна енергія та ядерна енергетика» та «Чорнобильска катастрофа», які супроводжувались мультимедійними презентаціями.

Тему Чорнобиля 19  квітня продовжила викладач хімії та біології Соколова О.М. мультимедійною лекцією «Уроки Чорнобиля. Життя після катастрофи». В заході взяли активну участь учні групи    №17 Гридін І. та Грузін Д., та учениця групи №15 Потоцька А.

В середу 21 квітня учні І курсу прийняли активну  участь  в математичному квесті «Сталкер» який організувала викладач математики Маценко М.В. . Учні долали маршрут, який складався з семи навчальних кабінетів, де вони повинні були якнайшвидше виконати завдання з математики, фізики, хімії, інформатики, української мови, ЗВ та спецтехнології. Перемогу отримала команда групи № 15 у складі Різника О., Савченко І., Касьянової  К. , Васюри А., Вітюкової А.

В четвер, 22 квітня учні І та ІІ курсу мали змогу ознайомитись з інтерактивним  дайджестом «Технології майбутнього», який підготувала та провела викладач інформатики Ступнікова С.В.

Впродовж тижня в ліцеї проходив конкурс екоплакатів «Мій біль – Чорнобиль», в якій взяли участь групи першого та другого курсу. В п’ятницю, 23 квітня, на розширеному засіданні методичної комісії природничо-математичних дисциплін, були визначені переможці конкурсу.

 І місце зайняв плакат «Заборонена зона» , представлений групою №23 ( Козієва Я.)

ІІ місце зайняв плакат «Чорнобиль – мій біль назавжди», представлений групою №15 (Кузят Н.)

ІІІ місце поділили  плакати «Саркофаг» від групи №27 (Решетченко А.) та «Лелека Чорнобилю»  від групи №17  (Анфьоров В.)

 

Комісія природничо-математичних дисциплін висловлює щиру подяку   викладачам, майстрам та учням, які прийняли активну участь у заходах предметного тижня.

Технології майбутнього

21 квітня 2016 року в ДНЗ «ЗПЛ» відбулась мультимедійна лекція «Технології майбутнього»  з інформатики - черговий захід в рамках предметного тижня природничо-математичних дисциплін . Учні І та ІІ курсів мали змогу  в цікавій наочній динамічній формі ознайомитись з перспективними напрямками науково-технічного прогресу та розглянути проблеми, що можуть виникнути на шляхах їх реалізації.

Квест «Сталкер»

21 квітня 2016 року в ДНЗ «ЗПЛ» відбувся черговий захід в рамках предметного тижня природничо-математичних дисциплін – математичний квест «Сталкер». В квесті приймали участь учні  І курсу – команди груп №12, №15 та №17. Перемогу одержала команда групи №15.

Життя після катастрофи

19.04.16 р. в ДНЗ «ЗПЛ»  відбувся позакласний захід з біології та екології  «Життя після катастрофи», присвячений 30-річчю  аварії на ЧАЕС.  Захід відбувся  в рамках тижня природничо-математичних дисциплін, який зараз проходить  в навчальному закладі.

Уроки Чорнобиля. Причини та наслідки аварії на ЧАЕС

18.04.2016 р. в ДНЗ «ЗПЛ» відбувся позакласний захід з фізики «Уроки Чорнобиля. Причини та наслідки аварії на ЧАЕС». Цим заходом почався тиждень природничо-математичних дисциплін, присвячений 30-річчю Чорнобильскої кастрофи. В рамках тижня відбудеться конкурс екоплакату «Мій біль – Чорнобиль», мультимедійна лекція , присвячена екологічним наслідкам аварії на ЧАЕС, математичний квест «Сталкер» та дайджест сучасних інформаційних технологій.

Виховуємо гідних патріотів

8 квітня на базі Знам'янського МСТК  ТСОУ відбулися змагання з військово-спортивних багатоборств серед вихованців навчальних закладів і військово-патріотичних клубів і об'єднань м.Знам'янки. В змаганнях прийняли участь 17 команд, серед яких була і команда ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей". Всі команди були дуже добре підготовлені. Різниця в балах на ріних рубежах становила 1-2 бали. Але, як і на всіх змаганнях, були переможці і переможені. Хороші результати показала і команда ліцею. Так, в командному заліку ліцеїсти зайняли IV місце. В особистому заліку кращими були Корнишова Мілена та Козієва Яна, які зайняли відповідно І та ІІ місця в спорядженні патронами магазину автомата Калашнікова, а також Яровий Владислав - найшвидше розібрав і зібрав АК - 47. Ці учні є кандидатами на участь в обласних змаганнях, які відбудуться 23 квітня 2016р.

Молодці, так тримати!

 

Викладач предмета 

Захист Вітчизни                                                                                            С.І.Комарь

Проведення тижня з професійної підготовки по професії «Кухар, кондитер».  Презентаційний тур «Смакуємо з Україною»

З 04.04.по 08.04. в ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей" відбувся тиждень професійної підготовки по професії "Кухар, кондитер", який організували учні груп №№15, 16, 35 під керівництвом майстрів виробничого навчання. В продовж тижня, кожного дня, учні груп презентували тематичні професійні заходи:

- 04.04. - Сучасний інтерактивний кулінарний проект «Борщ – фест» - Майстер в\н

Гетьманець Н.М.,учні групи №35 

- 5.04. - подорож в країну смаків «Сага про вареники – божі хваленики» - Майстер в\н

 

Гетьманець Н.М.,учні групи №35

- 06.04. - дослідницький проект із елементами фьюжен кухні «Смачно жити в Україні»-Майстер в\н Дубровська І.П., учні групи №15

- 7.04. - Ярмарка борошняних кондитерських виробів «Крученики – верченики» - Майстер в\н Комарь Т.І. Учні групи №16