Засідання м/к природничо-математичного циклу

   10.01.2017 року відбулося чергове засідання м/к природничо-математичного циклу присвячене аналізу результатів навчання учнів з предметів природничо – математичного циклу за І семестр,підведенню підсумків моніторингу навчальних досягнень учнів за І семестр, розробці рекомендацій щодо ліквідації прогалин знань учнів,розгляд стану виконання навчальних планів і програм за І семестр, коригуванню плану роботи м/к на ІІ семестр 2016-2017 н.р. На засіданні була присутня методист закладу Григор’єва І.Ю.

Оновлення програм і планів загальноосвітніх предметів.

     16.09.2016 року  в ДНЗ «Знамянський профліцей» відбулося позачергове засідання методичної комісії природничо - математичних дисциплін. На порядку денному стояли питання завершення роботи по  оновленню  навчальних програм і планів з математики, фізики, інформатики, географії,біології та хімії згідно наказу МОН України № 826    від 14.07.2016 р., оцінювання учнівських навчальних проектів, ведення журналу обліку теоретичного навчання, поетапності  впровадження оновлених навчальних планів і програм для І і ІІ курсів. На засіданні були присутні: методист ліцею Григор’єва І.Ю., зам директора з НВрР Черновол Н.М., голова м/к природничо-математичного циклу  викладач фізики і астрономії Самброс Т.В., викладач хімії та біології Соколова О.М., викладач математики Маценко М.В., викладач інформатики Ступнікова С.В.

Конвенція Ради Європи

17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». З приводу річниці підписання Конвенції, в ліцеї була проведена профілактична бесіда з учнями першого курсу «Не дай себе продати». Захід проводила завідуюча бібліотекою-філією №3 Ноздра Л.Д.

Школа молодого заступника

15 листопада на базі ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» відбулася школа молодого заступника директора з виховної роботи «Методична скарбничка. Аналіз ведення журналу обліку, реєстрації підсумків організації виховної роботи». Під керівництвом методиста Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти Онищук Людмили  Володимирівни новопризначені заступники опанували якісний аналіз ведення журналу.

«Борітеся – поборете…»

Таку назву має збірка віршів на патріотичну тему, написаних молодими поетами – учнями професійно-технічних навчальних закладів Кіровоградської області. Презентація збірки організована Кіровоградським державним будинком художньої та технічної творчості 10 листопада 2016 року.

ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» пишається тим, що два вірші збірки  «Ми вже повиростали» та «Воєнні дії» належать поету-аматору нашого ліцею Зикіну Олександру.

 

Ми бажаємо Олександру натхнення та творчих злетів!

День української писемності і мови

Ну що б, здавалося, слова.

Слова та голос –

Більш нічого.

А серце б’ється -  ожива,

Як їх почує.

 

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Щороку 9 листопада у День української писемності і мови традиційно відбувається всеукраїнський диктант національної єдності. До його написання долучилися педагогічний колектив та учні ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей». Бо ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас багата, мелодійна і щира, як душа нашого народу.

Наркоманія – проблема людства.

Таку тему обговорювали учні на спільному заході практичного психолога, соціального педагога із спеціалістом ЦСССДМ Білокамінською О.М. З’ясовували причини та наслідки вживання молоддю наркотичних речовин. Переглянуте відео дало змогу на власні очі побачити жахливі наслідки вживання наркотиків.

Допомога ветеранам

До дня людей похилого віку в ліцеї були створені волонтерські загони, які протягом вересня-жовтня активно допомагали впорядковувати присадибні ділянки ветеранів та самотніх людей похилого віку. Кожна група ліцею прийняла участь в акції.

HALLOWEEN

31 жовтня в багатьох країнах світу відзначають свято Хеллоуін – День усіх святих. Учні ліцею також долучилися до святкування, дізналися історію свята, традиції. Під час святкування учні пограли у традиційні ігри, прийняли участь у міні-вікторині. Заключенням свята став флеш-моб «Танок зомбі»

День вчителя

Учителем не кожен може бути,

Не кожне серце вміє говорить…

Учитель лише той, хто вміє чути,

Окрилити, навчити і любить.

 

В першу неділю жовтня в нашій країні відзначають День вчителя. З нагоди цього свята Рада учнівського самоврядування нашого ліцею підготувала для педагогічного колективу багато сюрпризів. За традицією, цей день було об’явлено днем самоврядування, а, отже, викладачі відчули себе учнями, а учні – вчителями. Завершився день святковим концертом, де учні щиро вітали педагогічний колектив із професійним святом.

День визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня 2016 року в Україні відзначають 72 річницю Дня визволення України від фашистських загарбників. В ліцеї проведено Лінійку пам’яті, під час якої учні вшанували пам’ять тих, хто захищав рідну землю від ворогів під час Другої світової війни.

 

Також цього дня учнівський та педагогічний колектив прийняли участь  в заходах міського рівня: мітингу-реквіємі та урочистій ході.

Врятувати. Допомогти. Запобігти

26 жовтня у ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей" відбулося штабне тренування щодо дій органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту під час виконання завдань у складних погодних умовах осінньо-зимового періоду.

День українського козацтва

Відродження кращих національних традицій на благо українського народу, задля слави нашого міста та всієї України в ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей" відбулося свято Покрови Пресвятої Богородиці, українського козацтва та захистника Вітчизни. До нас завітали гості: голова міської ради Філіпенко С.І., начальник відділу освіти Знам'янської ради Грекова Л.А., директор ТСОУ Колебіденко В.А., випускник ліцею - учасник АТО Фоменко В.Д.

Бесіди на правову тематику

7 жовтня в ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» відбулася зустріч із в.о. начальника Знам’янського Бюро Правової допомоги Большаковим Русланом Вікторовичем. В ході бесіди на правову тематику учні  дізналися норми поведінки в багатьох життєвих ситуаціях з точки зору закону.

"Агро Експо - 2016"

Учні ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей" з професії "Робітник фермерського господарства" групи №№17,27,37 відвідали виставку "Агро Експо - 2016", на якій була представлена найновіша техніка. А саме: комбайни, трактори, сівалки, плуги, дискувальні агрегати, обприскувачі, мінеральні добрива та засоби захисту рослин. 

Знайомтесь - це ми!

В цьому навчальному році до нас на навчання прийшли дуже яскраві та талановиті учні. Свідченням цього став огляд-конкурс серед учнів першого курсу «Знайомтесь, - це ми!». Прийняли учні груп №13, №16 та №17. Кожна група мала цікаву та насичену програму. Вони подарували свято та гарний настрій всім глядачам.

 

Бабин Яр: – трагедія, пам'ять, попередження.

   Саме під такою назвою в ЗПЛ в рамках тижня суспільно-гуманітарного циклу було проведено урок-реквієм. Тема уроку обрана не випадково, адже 75 років тому саме в ці дні в київському Бабиному Яру трапилася трагедія, про яку знають далеко за межами України: більше 33 тисяч євреїв було розстріляно за два дні – 29 та 30 вересня 1941 року.

    На заході учні не тільки отримали інформацію про ці страшні події, а й ознайомилися з архівними матеріалами, що збереглися не лише в Україні та Ізраїлі, а й в інших музеях світу.

   Переглянувши відео- та фотоматеріали учні зрозуміли справжні масштаби трагедії Шоа та дійшли висновку: коли вичерпується людська пам'ять, трагедії повторюються. Тому так важливо зберегти пам'ять про ці трагічні події.

 

Викладач історії – Свінченко І. А.

Загальноліцейні батьківські збори

14 вересня в ДНЗ «Знамя'нський професійний ліцей» відбулися загальноліцейні батьківські збори.

     Батьки мали змогу ознайомитися із особливостями організації навчально-виробничого та виховного процесу в закладі. 

Практичний психолог Іванина І.М. провела бесіду на тему «Адаптація учнів до навчання в новому навчальному закладі».

На збори була запрошена інспектор національної поліції Довженко І.О.  Вона ознайомила батьків із адміністративною відповідальністю батьків та дітей віком до 18 років.

 

 

День спорту

Вже стало традицією в нашому ліцеї кожного року святкувати День фізичної  культури та спорту. Оскільки головна мета нашого свята - це пропагування здорового способу життя, почали ми святкування із зарядки, яку виконували не тільки учні, а й педагогічний склад ліцею.

 

Далі учні змагалися у командній естафеті, а також в індивідуальних змаганнях, де кожен мав змогу заробити фішки, які в кінці свята обмінювали на призи.

Перший чемпіон нового навчального року

Свято мудрості, доброти і людяності.

День знань – свято мудрості, доброти і людяності. В ДНЗ «ЗПЛ» директор Смоляков С.А. з усією теплотою серця привітав першокурсників, учнів, батьків і колектив закладу зі святом. Сьогодні починається Новий Навчальний Рік, і нехай цей святковий «День Знань» стане хорошим стартом на весь навчальний рік!

Міцного здоров’я, щастя, миру і любові всім учасникам навчального процесу!

 

Перший урок тема: Від проголошення Незалежності до нової України», присвячений 25-й річниці незалежності України провели класні керівники та майстри виробничого навчання в кожній навчальній групі від першого до четвертого курсу.

Символи держави, калина, чорнобривці, колосся пшениці, символи добробуту, благополуччя, щедрості землі – український пиріг, були присутні у навчальних кабінетах. Учні створили живу газету «Щоб у серці була Батьківщина», «виростили» дерево побажань Україні, презентували цікаві проекти «Це наша біографія» і ще багато цікавинок почули і побачили на Першому Уроці.

 

МК з нанесення трафаретного малюнка

Використання трафаретів для декорування житла - відмінна альтернатива скучним традиційним способам оформлення стін. Якщо ідея покриття шпалерами, фарбою або штукатуркою вас не надихає, трафаретні візерунки - це саме те, що потрібно. 

Майстер клас з нанесення трафаретного малюнка із декоративної шпаклівки провела майстер в/н Крилова Н.Я. разом з учнями групи №23 Возіян Я., Корнішова М. Бажаючі спробували відтворити свої трафаретні малюнки.

День Європи

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Відзначення Дня Європи в України – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій  цінностей Європи.

У рамках відзначення Дня Європи, 19 травня у міському парку відпочинку у місті Знам’янці відбудеться фестиваль «Єврофест – 2016». Учні ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» стали активними учасниками фестивалю. Прийняли участь у святковій ході, міні-квесті та спортивних змаганнях.

Цікавим для учасників та гостей Єврофесту став  майстер-клас із виконання різних видів штукатурних робіт, який  провели учениці групи №23.

 

Учні груп №15та №16 на чолі із майстрами виробничого навчання підготували розмаїття смаколиків європейських країн, за що були нагороджені дипломом від організаторів проекту.

"Знаю, вмію, врятую"

На учнівській лінійці з метою проведення Тижня безпеки дорожнього руху відбулися тренування з надання першої долікарської допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортної пригоди під девізом "Знаю, вмію, врятую".

Викладач Шара І.М.

учні групи №23.

Учні І кусу з професії "Кухар; кондитер" допомагають міським волонтерам від "Майдан" варити та пригощати смачною солдатською кашею і борщем усіх бажаючих знам'янчан та ветеранів міста під час святкування Дня Перемоги 9 травня. 

На фото: Вітюкова Н. Спічак О., Фаренюк Д., Марин Д.

Віддали шану героям

Успішно фінішувала акція, яку ініціювали учні ДНЗ ЗПЛ «Квіти пам’яті».  В ході акції , на протязі місяця (акція тривала з 4 квітня), учнями професійно-технічних навчальних закладів було виготовлено гірлянду з 1306 квітами маку, що символізували кількість загиблих земляків в роки Другої світової війни.

Останнім етапом акції стало її покладання 9 травня на військовому кладовищі. здійснене учнями ліцею та ПТУ № 12.

Наступного року учні професійно-технічних навчальних закладів міста закликають приєднатися до нашої акції учнів міських шкіл та виготовити іменні маки для гірлянди.

 

Організатор акції викладач історії Свінченко І. А.

Ніколи знову

6 квітня в Знам’янському професійному ліцеї пройшла урочиста лінійка з нагоди Дня пам’яті та примирення.На лінійці учні ДНЗ ЗПЛ і ПТУ № 12 представили результати пошукової роботи,в ході якої учнісформували гірляндуз 1306 квіток маку – саме стільки знам’янчан полеглих в роки війни, учні відшукали в «Книзі пам’яті України» . Так завершиласьакція «Квіти пам’яті», що проходила в закладах профтехосвіти м. Знам’янки з 4 квітня. Гірлянду буде урочисто покладено 9 травня на військовому кладовищі нашого міста.

          Вже традиційно на нашу лінійку прийшли  випускники ліцею - учасники АТО -Шалаєв М., Топчеєв Ю., Кузь В., Товт О., Фоменко В., бо саме їх портретами було поповнено Галерею Слави ліцею, в якій зібрано фотографії всіх випускників ліцею – учасників АТО.

          Учні привітали їх квітами та запросили на урок мужності, в ході якого учасники бойових дій поділилися своїми спогадами про перебування в зоні АТО.

 

 На згадку про цю зустріч Товт О. подарував учням ліцею свій бойовий бронежилет, а учні групи № 15 (кухарі-кондитери) пригостили гостей смачним тортом власного приготування.

Пам’ятаємо, перемагаємо!

В минулому році учнями ЗПЛ було започатковано акцію «Квіти пам’яті», в ході якої було виготовлено гірлянду для покладання на військовому кладовищі.

   А цього року учні вирішили виготовити гірлянду з 1306 квітками маку бо саме стільки знам’янчан віддали свої життя в роки Другої світової війни, захищаючи нашу землю від ворога. 1306 квітів - це дуже багато. І на допомогу прийшли учні ПТУ №12, які теж долучились до акції і активно працюють над виготовленням квітів.

   На жаль, на нашій земліі зараз точиться неоголошена війна. І зараз кращі сини і дочки України віддають свої життя за нашу свободу і незалежність. Тому в нашій гірлянді будуть і жовто-блакитні квітки на честь загиблих під час АТО випускників ЗПЛ – Голікова Віктора та Носкової Катерини та випускника ПТУ №12 Капелюхи С.

Військово-патріотичний дух

  23 квітня 2016 року учні ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» прийняли участь у  VII відкритому чемпіонаті області з військово-спортивних багатоборств серед вихованців навчальних закладів і військово-патріотичних клубів та об’єднань Кіровоградської області, який проходив на базі Знам’янського МСТК ТСОУ. Учні ліцею постійно приймають активну участь у таких змаганнях.

          На змаганнях були присутні багато гостей. Це представники Генерального штабу Збройних Сил України, учасники АТО, представник військомату, волонтери, військовослужбовці військової частини, які організували виставку стрілецької зброї. Підчас змагань відбулося авіаційне шоу Кіровоградським авіаклубом.

          В складі команд, які відстоювали на змаганнях честь м.Знам’янки були і учні ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей». Це Яровий Владислав, Петришин Аркадій, Козієва Яна та Корнишова Мілена. З 17, представлених на змаганнях, команд І місце зайняла команда хлопців Знам’янського МСТК ТСОУ а ІІ місце – команда дівчат. Саме складі цих команд  були  учні ліцею.

Крім того в особистому заліку Яровий В. виборов ІІІ місце з неповного розбирання та складання автомата АК-47 та І місце зі спортивного метання ножів. А Петришин А. -  І місце з метання гранати.

         Закінчились змагання смачною солдатською кашею, звареною у справжній польовій кухні.    

         Дуже дякую учням ліцею за активну участь у чемпіонаті. Перемог вам і в подальшому житті!

 

Викладач предмета

 

Захист Вітчизни                                                               С. Комарь

Звіт  про проведення тижня природничо-математичних дисциплін

Цьогорічний тиждень природничо-математичних дисциплін був присвячений 30 річниці Чорнобильської аварії і відкривався  мультимедійною лекцією  «Уроки Чорнобиля. Причини і наслідки катастрофи», яку підготувала викладач фізики Самброс Т.В. Учні групи №27 Бокатенко М. та Шакула В. виступили з доповідями «Ядерна енергія та ядерна енергетика» та «Чорнобильска катастрофа», які супроводжувались мультимедійними презентаціями.

Тему Чорнобиля 19  квітня продовжила викладач хімії та біології Соколова О.М. мультимедійною лекцією «Уроки Чорнобиля. Життя після катастрофи». В заході взяли активну участь учні групи    №17 Гридін І. та Грузін Д., та учениця групи №15 Потоцька А.

В середу 21 квітня учні І курсу прийняли активну  участь  в математичному квесті «Сталкер» який організувала викладач математики Маценко М.В. . Учні долали маршрут, який складався з семи навчальних кабінетів, де вони повинні були якнайшвидше виконати завдання з математики, фізики, хімії, інформатики, української мови, ЗВ та спецтехнології. Перемогу отримала команда групи № 15 у складі Різника О., Савченко І., Касьянової  К. , Васюри А., Вітюкової А.

В четвер, 22 квітня учні І та ІІ курсу мали змогу ознайомитись з інтерактивним  дайджестом «Технології майбутнього», який підготувала та провела викладач інформатики Ступнікова С.В.

Впродовж тижня в ліцеї проходив конкурс екоплакатів «Мій біль – Чорнобиль», в якій взяли участь групи першого та другого курсу. В п’ятницю, 23 квітня, на розширеному засіданні методичної комісії природничо-математичних дисциплін, були визначені переможці конкурсу.

 І місце зайняв плакат «Заборонена зона» , представлений групою №23 ( Козієва Я.)

ІІ місце зайняв плакат «Чорнобиль – мій біль назавжди», представлений групою №15 (Кузят Н.)

ІІІ місце поділили  плакати «Саркофаг» від групи №27 (Решетченко А.) та «Лелека Чорнобилю»  від групи №17  (Анфьоров В.)

 

Комісія природничо-математичних дисциплін висловлює щиру подяку   викладачам, майстрам та учням, які прийняли активну участь у заходах предметного тижня.

Технології майбутнього

21 квітня 2016 року в ДНЗ «ЗПЛ» відбулась мультимедійна лекція «Технології майбутнього»  з інформатики - черговий захід в рамках предметного тижня природничо-математичних дисциплін . Учні І та ІІ курсів мали змогу  в цікавій наочній динамічній формі ознайомитись з перспективними напрямками науково-технічного прогресу та розглянути проблеми, що можуть виникнути на шляхах їх реалізації.

Квест «Сталкер»

21 квітня 2016 року в ДНЗ «ЗПЛ» відбувся черговий захід в рамках предметного тижня природничо-математичних дисциплін – математичний квест «Сталкер». В квесті приймали участь учні  І курсу – команди груп №12, №15 та №17. Перемогу одержала команда групи №15.

Життя після катастрофи

19.04.16 р. в ДНЗ «ЗПЛ»  відбувся позакласний захід з біології та екології  «Життя після катастрофи», присвячений 30-річчю  аварії на ЧАЕС.  Захід відбувся  в рамках тижня природничо-математичних дисциплін, який зараз проходить  в навчальному закладі.

Уроки Чорнобиля. Причини та наслідки аварії на ЧАЕС

18.04.2016 р. в ДНЗ «ЗПЛ» відбувся позакласний захід з фізики «Уроки Чорнобиля. Причини та наслідки аварії на ЧАЕС». Цим заходом почався тиждень природничо-математичних дисциплін, присвячений 30-річчю Чорнобильскої кастрофи. В рамках тижня відбудеться конкурс екоплакату «Мій біль – Чорнобиль», мультимедійна лекція , присвячена екологічним наслідкам аварії на ЧАЕС, математичний квест «Сталкер» та дайджест сучасних інформаційних технологій.

Виховуємо гідних патріотів

8 квітня на базі Знам'янського МСТК  ТСОУ відбулися змагання з військово-спортивних багатоборств серед вихованців навчальних закладів і військово-патріотичних клубів і об'єднань м.Знам'янки. В змаганнях прийняли участь 17 команд, серед яких була і команда ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей". Всі команди були дуже добре підготовлені. Різниця в балах на ріних рубежах становила 1-2 бали. Але, як і на всіх змаганнях, були переможці і переможені. Хороші результати показала і команда ліцею. Так, в командному заліку ліцеїсти зайняли IV місце. В особистому заліку кращими були Корнишова Мілена та Козієва Яна, які зайняли відповідно І та ІІ місця в спорядженні патронами магазину автомата Калашнікова, а також Яровий Владислав - найшвидше розібрав і зібрав АК - 47. Ці учні є кандидатами на участь в обласних змаганнях, які відбудуться 23 квітня 2016р.

Молодці, так тримати!

 

Викладач предмета 

Захист Вітчизни                                                                                            С.І.Комарь

Проведення тижня з професійної підготовки по професії «Кухар, кондитер».  Презентаційний тур «Смакуємо з Україною»

З 04.04.по 08.04. в ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей" відбувся тиждень професійної підготовки по професії "Кухар, кондитер", який організували учні груп №№15, 16, 35 під керівництвом майстрів виробничого навчання. В продовж тижня, кожного дня, учні груп презентували тематичні професійні заходи:

- 04.04. - Сучасний інтерактивний кулінарний проект «Борщ – фест» - Майстер в\н

Гетьманець Н.М.,учні групи №35 

- 5.04. - подорож в країну смаків «Сага про вареники – божі хваленики» - Майстер в\н

 

Гетьманець Н.М.,учні групи №35

- 06.04. - дослідницький проект із елементами фьюжен кухні «Смачно жити в Україні»-Майстер в\н Дубровська І.П., учні групи №15

- 7.04. - Ярмарка борошняних кондитерських виробів «Крученики – верченики» - Майстер в\н Комарь Т.І. Учні групи №16

Уроки виробничого навчання

     Учні з професії "Муляр, монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій; електрозварник ручного зварювання" дуже люблять професію електрозварника. Завжди із задоволенням виконують будь-які навчально-виробничі роботи. на знамках учні гр. №32 Зайчуковський Д., Бабін М. під керівництвом майстра в\н Соколовича Ю.Ю. відпрацьовують тему: "Зварювання таврових балок з встановленням заданої сили струму". 

Виховний захід в гуртожитку

14. 04.2016р. в гуртожитку відбувся виховний захід "Всі різні - всі рівні", завданням якого було навчити учасників виявляти толерантність у життєвих ситуаціях, виховання і учнів почуття взаємоповаги, відповідальності, довіри.

Виставка технічної творчості

29 березня 2016р в ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей" було проведено виставку технічної творчості учнів, на яку представлені експонати, муляжі, авторські вироби, художньо-дизайнерські проекти учнів, які можна використовувати як наочні посібники для уроків професійної підготовки з професій: кондитер, штукатур, лицювальник-плиточник, електромонтажник з освітлення, електрозварник ручного зварювання, робітник фермерського господарства. У виставці прийняли активну участь групи №23, 35, 32,31,16.

                                                                                                      Заступник директора Чрновол Н.М.

«My favourite recipes»

28 березня в групі №15 пройшов відкритий урок з іноземної мови на тему «My favourite recipes». Проводила викладач англійської мови Бейгуленко Вікторія Олександрівна. Під час уроку учні повторили та узагальнили знання з теми «National Food». Переглядаючи відео-рецепт яблучного пирога англійською мовою, учні розвивали навички аудіювання, вміння розуміти та використовувати необхідну інформацію іноземною мовою. Також дівчата представили власні проекти, які підготували дома - улюблені рецепти страв. Проекти були представлені у формі технологічних карток, мультимедійних презентацій та, навіть, приготовленими стравами.

Засідання педагогічної ради

28 березня 2016р. відбулося засідання педагогічної ради, на якій заслухали творчі звіти педагогічних працівників, що атестуються у поточноу році:

- викладач іноземної мови Бейгуленко В.О.

- викладач предмету Захист Вітчизни Комаь С.І.

- керівник гуртка "Художнє слово" - Біла А.А.

Літературна вітальня

17.03.2016р. в гуртожитку була проведена літературна вітальня "О слово рідне, що без тебе я?", завдання якої було прищеплення учням любові до рідного слова,  сприяння поліпшенню культури слова.

Крокуємо в Європу

ЄвроклубЗнамянького професійного ліцею «Хортиця» взяв участь у відкритому конкурсі проектів «Крокуємо в Європу» в рамках проекту «Європа без кордонів».

Свою роботу на конкурс в номінації «Соціальний проект»  представили учні 35 групи. Назва проекту «Знай наших!». В проекті висвітлено героїчні кроки боротьби знамянчан за європейські цінності, за свободу та незалежність країни.

 А ще, в своєму проекті, учні групи охарактеризували особистий внесок в створення нової європейської України та оновленогорідного міста.

 

Рада євроклубу «Хортиця»

День Героїв Небесної Сотні 

20 лютого вся Україна відзначала День Героїв Небесної Сотні. До цієї дати керівники групи №15 Дубровська Ірина Петрівна та Маценко Марія Володимирівна провели Урок пам’яті «Небесна Сотня. На сторожі гідності».

Разом з учнями пригадали події зими 2014 року, вшанували пам’ять загиблих, запалили свічки на їхню честь. Глибоке враження залишив захід в учнів, адже ці події вони знають не з історії, ці події відбувалися в них на очах. А люди пов’язані з цими подіями назавжди будуть героями в наших серцях, Адже вони віддали найцінніше, що в них було, задля нас із вами – своє життя. А таке не забувається…

Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях… 

Журнал "Дзвінка струна Лесиного слова"

25 лютого 2016 року вся українська громада відзначала 145 років від д.н. безсмертної дочки українського народу Л.Українки. У ДНЗ "Знамянський профицей" був проведений усний журнал "Дзвінка струна Лесиного слова" з нього учні дізналися: біографію поетесси, літературний шлях, та про трагічне кохання. В заході взяли участь завідуюча маською бібліотекою №3 Ноздря Л.Д., бібліотекар ліцею Яковина Л.В. та вчителька української мови та літератури Корінчук З.В.

Масовий захід супроводила книжкова виставка "Огниста квітка поезії Л.Українки", та відеоролик "Біографія Л.Українки"

Свято кохання та дружби – День Святого Валентина 

  14 лютого  весь світ відзначає чудове свято кохання та дружби – День Святого Валентина.  Це свято є одним з улюблених свят молоді, день, коли можна виразити свої почуття одне одному або просто сказати теплі слова.

 

Учні нашого ліцею також відзначали це свято: вітали одне одного, дарували Валентинки. Кожна група підготувала вітальну листівку. Кожен міг передати свої вітання із Валентинкою через ліцейну пошту, яку організували лідери Учнівського самоврядування.

    А розібратися в тому, звідки походить це свято, хто такий Валентин, кому надійшла перша валентинка, допомогла учням представник міської бібліотеки Громова Вікторія Валеріївна під час інформаційної години «День Святого Валентина»

Мотиваційний семінар «Як ставити мету і досягати її».

12 лютого до нас завітав Андрій Руденко, бізнес-тренер, мотиваційний спікер. Для педагогічного та учнівського колективу він проводив мотиваційний семінар «Як ставити мету і досягати її».

 

Семінар пройшов в невимушеній позитивній атмосфері, час пройшов непомітно. Учні почули багато цікавого та корисного,  багато з них повірили в те, що людина здатна досягти чого захоче, треба тільки поставити мету і йти до неї. 

Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Здоров’я мати  - вік біди не знати!»

   З 01.02.2016р. по 05.02.2016р. пройшов Тиджень знань безпеки життєдіяльності. Відбулися слідуючи заплановані заходи:

   1. Учнівська лінійка на який були розглянути питання про дотримання вимог безпеки під час зимового періоду, а саме: захворювання на грип, ожеледиця. 

    2. Класними керівниками з учнями була проведена бесіда про згубні та шкідливі звички, які заважають результату сформованості здорового способу життя.

   3. Практичним психологом проведена робота з учнями і на нарадах колективу розглянуто інформацію і визначено групу ризику серед учнів для подальшої роботи класних керівників.

  4. Керівником фізичного виховання була проведена бесіда про життєву необхідність руху для активного і здорового способу життя.

    5. Медична сестра ліцею проінформувала учнів про засоби особистої гігієни, які необхідно застосовувати під час масового захворювання на грип і кишкові розлади.

 

   6. Конкурс стінгазет про запоруку здорового способу життя показав, що навчальні групи Гр. 15, Гр. 17, Гр. 12, Гр. 23, Гр. 35 , які взяли участь у конкурсі правильно розуміють принципи, за якими формується життєва необхідність дотримання певних норм поведінки при здоровому способі життя.

Наші герої

            Доброю традицією в нашому ліцеї стало відзначати знакові події  української історії та сучасності. Так під час підготовки до урочистої лінійки «Памяті героїв Крут» в учнів ліцеюз’явилась ідея створити Галерею Слави сучасних героїв України, наших випускників. що захищають її незалежність

05. 02. 2016 в ДНЗ « ЗПЛ» відбулося урочисте відкриття Галереї Слави. В результаті пошукової роботи учнів, що тривала протягом місяця, були встановлені контакти з випускниками ліцею, що перебували або зараз перебувають в АТО.

   Кожна група  провела зустріч зі своїм героєм, або зв’язалася з ним телефоном, випустила тематичну стіннівку та зробилафотопортрет воїна для Галереї Слави.

   Випускники ліцею -учасники АТО, що зараз перебувають в місті, були запрошені на урочисту лінійку, в ході якої і формувалась Галерея Слави. Учні ліцею урочисто привітали героїв та запросили на урок мужності.

   Контакти з випускниками ліцею, які зараз перебувають в АТО, учні використали для поповнення бази адресної волонтерської допомоги та переписки.

 

Викладач історії Свінченко І. А.

Урок мужності

 05. 02. 2016 р.  для учнів першого курсу було проведено урок мужності «Герої ліцею». Учнями груп 12, 15 та 17 було підготовлено цікаву інформацію про героїв АТО – випускників ліцею. Запрошений на захід Шаповалов Іван (випускник 2013 р. ) розповів учням про солдатські будні та відповів на питання, що цікавили їх.

Бесіда пройшла в атмосфері взаємного зацікавлення. Іван, в свою чергу, розпитував учнів про успіхи у навчанні, та порадив особливу  увагу хлопців звернути на стан фізичної та військової підготовки.

   Першокурсники з великою цікавістю та повагою спілкувалися з героєм, що вийшов з лав нашого ліцею та запросили частіше приходити до ліцею.

 

 

05. 02. 2016 р.                                           Класний керівник групи 15 Маценко М. В.

Відкрите спільне засідання м/к суспільно-гуманітарного та природничо-математичного циклів.

  2.02.2016 року відбулось спільне засідання викладачів суспільно-гуманітарного та природничо-математичного циклів, на якомуви кладачі Самброс Т.В. та Ступнікова С.В. , які пройшли курси Інтел 10.0 ділились досвідом роботи в Інтернеті по створенню освітніх продуктів (навчальних сайтів, блогів, он-лайн навчальних кабінетів).

   На засіданні булиприсутні голови м/к спецдисциплін та заступник директора з НВрР Черновол Н.М.

Присутні отримали детальну інформацію щодо можливостей роботи в середовищі Google, обговорили доцільність та ефективність використання Інтернет-ресурсів для підвищення якості освітнього процесу, розширення його рамок та забезпечення зворотнього зв’язку викладач-учень, викладач-батьки.

 

 

2.02.2016 р.                                               Голови м/к Самброс Т. В., Свінченко І.А.

День боротьби зі СНІДом

1 грудня весь світ відзначав День боротьби зі СНІДом. До цієї дати представники Ради учнівського самоврядування провели лінійку для учнів ліцею, на якій розповіли, що таке ВІЛ та СНІД, шляхи його передачі, а також сформулювали правила поведінки, як не заразитися смертоносним вірусом.

День пам’яті жертв голодоморів

Щороку в  четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів. Цього року ми відзначали цей День 28 листопада.

До цієї пам’ятної дати в нашому ліцеї було проведено Урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…» за участі представника Центральної міської бібліотеки Мирошниченко Н.В.

 

Учні переглянули фільм Олеся Янчука «Голод-33»

Також учнівський та педагогічний колектив прийняв участь у міських заходах: покладанні квітів до Пам’ятника жертв голодоморів та акції «Запали свічку»

 

Акція «Допоможемо землякам»

 

Рада учнівського самоврядування ліцею провела триденну акцію «Допоможемо землякам». Метою заходу став збір коштів для бійців з АТО - Руслану Дорунді та Сергію Ткаленку, які проживають в Знам’янському районі та потребують коштів на реабілітацію.

 

Учні ліцею та педагогічний колектив відгукнулись на пропозицію членів РУС та допомогли зібрати кошти, які було передано у волонтерську громадську організацію «Майдан» 

Міс осінь - 2015

Яскравою подією виявився конкурс серед дівчат ліцею «Міс Осінь - 2015». За звання найчарівнішої та найпрекраснішої боролися 7 учасниць. Кожна з них готувалася дуже старанно і наполегливо, адже конкуренція була дуже серйозна.  Дівчата демонстрували свою кмітливість, артистизм, талановитість,  виконуючи різноманітні завдання, та даруючи всім присутнім найцікавіші номери та гарний настрій.

 

Нелегка задача постала перед журі, адже всі конкурсантки були варті перемоги. 

Інтрига тривала до кінця конкурсу, а переможницею стала Овсянік Катерина, учениця ІІІ курсу, групи №35.

День Гідності та Свободи

20 листопада 2015 року ми відзначали День Гідності та Свободи. Урочисту лінійку відкрив директор ліцею Смоляков Сергій Анатолійович. 

 

      Після лінійки учні перемістилися до актової зали, де для всіх відбувся Урок пам’яті «Революція гідності», де згадували, як все почалося, як розвивалися події. 

 

Разом учні запалили сто свічок, які символізували Небесну Сотню – людей, які загинули у боротьбі за краще майбутнє для своєї Батьківщини.

 

 

   Після заходів в ліцеї, учні та викладачі приєдналися до міських заходів  по відзначенню цих подій в Україні

 

Зустріч учнів ліцею із інспектором національної поліції

11 листопада відбулася зустріч учнів ліцею із інспектором національної поліції Довженко І.О. на тему «Вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень неповнолітніми».

     Учні дізналися про те, яка відповідальність чекає неповнолітніх за пропуски занять без поважних причин, паління в громадських місцях, вживання, зберігання та розповсюдження наркотичних речовин. 

   

Акція "Відповідальність починається з мене"

15. 11.2015 року учні гуртожитку провели акцію "Відповідальність починається з мене", здійснивши декілька рейдів тогівельними закадами нашого міста.

Цією акцією учні хотіли привернути увагу до  проблеми вживання алкоголю та сигарет неповнолітніми, призиваючи працівників торгівельних мереж не забувати про існуючий закон щодо заборони продажу спиртних напоїв та сигарет неповнолітнім.

 

 

                                       

                                                                             

Тиждень знань безпеки життєдіяльності

З 09.11. по 13.11. в ДНЗ Знам’янському професійному ліцеї пройшов

Тиждень знань безпеки життєдіяльності на  тему: «Вогонь наш друг, та не завжди, чекати можна і біди!» 

Програма тижня:

09.11.2015 рік. Учнівська лінійка по відкриттю тижня.

10.11.2015 рік. Бесіда з безпеки життєдіяльності.

11.11.2015 рік. Конкурс стінгазет.

12.11.2015 рік. Зустріч з інспектором пожежної безпеки.

13.11.2015 рік. Підведення підсумків Тижня безпеки життєдіяльності

Виконавець Маслова В.Г.