Екскурсія

з учнями гр. № 14 з професії "Робітник фермерського господарства" було проведено екскурсію на інкубаторну станцію -  практичне  пізнання професії  з теми  "Розмноження та годівля птиці".

Зустріч з Анатолієм Дяковим

       У зв’язку зі збільшенням у квітні 2019 року випадків ураження електричним струмом контактної мережі підлітків віком до 16 років та з метою запобігання подібних випадків у подальшому 06 травня 2019 року  начальник сектору охорони праці виробничого підрозділу «Локомотивне депо ст. Знам’янка» регіональної філії «Одеська залізниця» Дяков Анатолій Трохимович провів роз’яснювальну бесіду з учнями груп № 11,12,13, 22, 23, 31.

 

Розповівши про трагічні події, що сталися у квітні цього року на станціях і перегонах Одеської залізниці під час яких були травмовані 27 громадян, з них 16 зі смертельним наслідком, Анатолій Трохимович закликав учнів дотримуватися правил безпечної поведінки під час знаходження  на території залізниці та ще раз зачитав учням правила безпеки для пішоходів, відповів на запитання, які цікавили учнів.

 

«Чорнобиль – чорний спомин – вічний біль»

25.04.2019р. бібліотекарем ліцею – Бойко Ю.В. був проведений виховний захід для учнів І курсу на тему: «Чорнобиль – чорний спомин – вічний біль» з демонстрацією відеофільмів.

 

Були запрошені та присутні гості : директор краєзнавчого музею Швайка П.М. та спеціаліст Моліс О.В., а також учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Кураєв С.В.

 

Дякуємо гостям за предоставлені фотоматеріали та створений інформаційний дайджест.

 

Змагання з футболу

з 9 по 25 квітня пройшли змагання на кубок ліцею з футболу серед учнів І. ІІ, ІІІ курсів.

За підсумками І місце - команда гр. 31

ІІ місце - команда провідників

ІІІ місце - команда фермерів

Кращий бомбардир (9 забитих м'ячів)

Завальнюк Сергій гр. № 23

Кращий воротар

Плахотній Антон гр. № 24

Майстер-клас

           24.04.2019  року на базі локомотивного депо ст. Знам’янка ТЧ-7 машиніст-інструктор Ратушний Костянтин Анатолійович провів майстер-клас на тему: «Огляд і приймання електровоза» року  в групі № 31(професія «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста електровоза»)  .

 

                 Під час заняття учні ознайомилися з роботою бригади по прийманню локомотива та  оглянули:

 

—   механічну частину електровоза,  при цьому   особливу увагу вернули на кріплення і стан бандажів колісних пар, ресорного підвішування, автозчепних пристроїв, гальмової важільної передачі, запобіжних пристроїв;

 

 стан і нагрів (на дотик) буксових вузлів колісних пар, дахове обладнання (без підйому на дах);

 

правильність роботи електричних і пневматичних апаратів управління допоміжних машин, чіткість роботи струмоприймачів;

 

— роботу звукових і світлових сигналів, освітлення, наявність піску, роботу пісочниць, наявність мастила в компресорах;

 

— справність контрольно-вимірювальних приладів і сигнальних ламп на пульті управління, наявність і справність інструменту, інвентарю, запасних частин і матеріалів,  протипожежного інвентарю, сигнальних та  захисних засобів;

 

панелі управління електровоза;

 

порядок входу ВВК.

 

Участь у чемпіонаті з військово-спортивних багатоборств

18 квітня 2019 року дві команди учнів ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» 8 учнів взяли участь у відкритому чемпіонаті з військово-спортивних багатоборств серед вихованців навчальних закладів, військово-патріотичних клубів та об’єднань міста Знам’янки й Знам’янського району, присвяченому 80 річниці створення Кіровоградської обласної організації ТСОУ та 50 річниці створення Знам’янської міської організації ТСОУ. Серед 16 команд – учасників чемпіонату команда №2 ліцею зайняла Vмісце.

 

В особистому заліку учениця гр.№ 23  Іванюта Анна по професії «ППВ КК»  виборола І місце в дисципліні «Метання гранат», учень гр.. № 24 по професії «Робітник фермерського господарства» Попруга Дмитро виборов І місце зі спортивного метання ножів, учень гр.. № 12 по професії «СРРС ПМТ» Ковальов Сергій виборов ІІ місце зі спорядження  патронами магазину автомата АК – 47.

 

Молодці! Велика подяка хлопцям та дівчатам за особистий внесок в військово-патріотичне  виховання молоді!

 

Викладач предмету Захист Вітчизни                                    Р.Кубрак

 

Ми за чисте довкілля!!!

 

ДНЗ «Знам’янський  професійний ліцей» долучився до Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» та прийняв участь у проведенні «Дня довкілля» з метою приведення до належного стану зелених зон, місць відпочинку, територія Південної сторони парк імені Т.Г. Шевченка, сквер по вулиці Осадчого, військового кладовища, узбіччя лісового масиву по вулиці партизанській, біля пам’ятного знаку «Танк»; прибрали та вивезли сміття на власних подвір’ях за адресою пров. Станційний, 4 та вул.  Олени Теліги, 6.

 

Дружньо та старанно попрацювали учнівський та трудовий колектив ліцею.

 

Дякуємо за співпрацю, організацію  транспорту  та забезпечення інструментами   ДП «Чорноліське лісове господарство» (Знам’янське лісництво) та Знам’янську  міську Раду за організацію проведення весняних заходів з благоустрою території нашого міста.

 

Закликаємо підтримувати довкілля чистим!!!

 

Фінальні змагання обласної спартакіади

28 березня у м. Кропівницькому відбулися фінальні змагання обласної спартакіади серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з баскетболу. Команда юнаків Знам'янського професійного ліцею посіла ІІ місце, команда дівчат - ІVмісце 

Хлопці:

Редька Юрій, Горячов Дмитро, Єдін Олександр, Лепетенко Ілля, Галкін Юрій, Завальнюк Сергій, Логвінов Андрій, Мірзоєв Чінгіз, Колісник Денис.

Дівчата:

Корольова Анастасія, Жидун Анастасія, Юрпольська Ольга, Матвієць Карина, Махиня Світлана, Гненна Вікторія, Орищенко Катерина, Мудренюк Юлія.

Зональні змагання з баскетболу

21 березня 2019року в м. Олександрія проходили зональні змагання з баскетболу серед здобувачів професійної освіти області команди дівчат та юнаків ліцею зайняли І місце

 

«Особистісне зростання – шлях до успіху».

01.03, 05.03 в групі № 21 «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста електровоза» та в групі № 22 «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста тепловоза» практичним психологом ліцею були проведені тренінгові заняття на тему «Особистісне зростання – шлях до успіху».

 

Метою заняття було надати учням знання про саморозвиток, самовдосконалення та навчити навичкам самореалізації, особистого пізнання та розкриття внутрішніх ресурсів особистості для її гармонійного  розвитку.

 

В занятті прийняли участь 41 учень, були використані методи, спрямовані на саморозвиток та самовдосконалення учасників та гармонійне спілкування між ними для покращення комунікативних якостей, як засіб особистісного зростання,

Учасники отримали не лише задоволення від заняття та корисну інформацію, а також виконали певну психологічну дію засновану на активних методах групової роботи

з 9 по 25 квітня пройшли змагання на кубок ліцею з футболу серед учнів І, ІІ, ІІІ курсів.

За підсумками І місце - команда гр. 31

ІІ місце - команда провідників

ІІІ місце - команда фермерів.

Кращий бомбардир (9 забитих м'ячів)

Завальнюк Сергій гр. № 23

Кращий воротар Плахотній Антон гр. 24

Обласний молодіжний фестиваль " ПрофFEST-2019"

21 березня 2019 року продовжили приймати участь у обласному молодіжному фестивалі "ПрофFEST-2019". Зональний етап на базі КЗ "Соколівське НВО"

20 березня 2019 року розпочали обласний молодіжний фестиваль " ПрофFEST-2019" із зонального етапу на базі КЗ "Первозванівське НВО"

Зустріч з психологом

"Shevchenko forever"

13.03 в ліцеї знову говорили про Шевченка. Говорили англійською! І не тільки говорили, а й читали вірші, створювали колажі та подорожували. Під гаслом "Shevchenko forever" пройшла інтерактивна екскурсія, яку підготувала і провела викладач англійської мови Борзенко О.М.

Фінальні змагання з волейболу!

28 лютого в м.Кропивницький проходили фінальні змагання з волейболу серед учнів ПТНЗ

Команди дівчат та хлопців ліцею прийняли участь в фінальних змаганнях та зайняли

ІІІ місце - дівчата

ІІІ місце - юнаки

Вітаємо!!!

"Булінг і його наслідки"

28.02.2019р. учні груп 14, 24 "Робітник фермерського господарства" та 29 "Кухар; кондитер" поспілкувалися з начальником Знам'янського міськрайонного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Кіровоградській області Марулою М.Ю. про кримінальну відповідальність неповнолітніх та переглянули відео "Діти за гратами".

А з начальником відділу "Знам'янське бюро правової допомоги "Большаковим Р.В. в рамках Всеукраїнського проекту "Я маю право" говорили на тему "Я маю право голосу" та "Булінг і його наслідки"

Соціальний педагог Проць О.В.

 

Відповіді з питань виборчого права

Отримати відповіді з питань виборчого права, 22 лютого мали можливість учні третього курсу та педагогічні працівники ліцею, під час проведення інформаційної години, яку проводила головний спеціаліст відділу "Знам'янське бюро правової допомоги" Іванова А.С.

Державна кваліфікаційна атестація

В ДНЗ "Знам'янський ПЛ" відбувся випуск здобувачів освіти з професії помічник машиніста електровоза. ТЧ-7 ст. Знам'янка чекає хлопців на роботу. Голова Державної кваліфікаційної комісії Ратушний К.А. машиніст-інструктор локомативного депо ст. Знам'янка ретельно вивчив рівень знань, учнів та навичок майбутніх робітників під час захисту дипломних проектів.

Шановні випускники  Нехай професія стане улюбленою і приносить задоволення!

Зустріч з учасниками бойових дій в Афганістані

Зустріч учнів з воїнами інтернаціоналістами, учасниками бойових дій в Афганістані - Горячовим О.Б., випускником ПТУ -3 1986 року, Щедрин О.О. організувала бібліотекар ліцею Яковина Л.В.

День вшанування учасників бойових дій

До Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану на зустріч з учнями завітали: учасник миротворчих подій в Чехословаччині, випускник ПТУ-12 м.Знам'янка 1968 року - Гусаренко Василь Якович та учасник бойових дій в Афганістані, випускник ПТУ -12 м.Знам'янка 1965 року - Москаленко Анатолій Олександрович. Зустріч пройшла в теплій і дружній обстановці. Учні мали можливість почути правду про ті роки від очевидців.

Фотосесія до Дня Святого Валентина

Підсумки тижня природничо – математичних дисциплін:

 

 З 15.02.2019 по 22.02.2019 року у ДНЗ «ЗПЛ» проходив тиждень природничо-математичних дисциплін, в рамках якого були проведені:

 

 Урочисте  інсценізоване відкриття тижня на лінійках (корпус №1,корпус№2)

 

 Наукова учнівська конференція «Нові горизонти науки» (корпус №1,корпус №2)

 

             Географічна вікторина «Галопом по європам»» (учні гр. №29,№14)

 

             Математичні змагання «Козацьке багаття» (учні гр. №21,№22)

 

             Фізичний аукціон( учні групи №29,гр..№24)

             Вікторина з хімії «Чи знаєш ти періодичний закон?» (учні гр.№23)

 

             Вікторина з інформатики «Golden Bit» (гр..№14)

 

                         Виставка-конкурс «Відгадай загадку – отримай шоколадку!» (учні І та ІІ курсу)

 

                         Відеолекція з інформатики «Технології майбутнього»(для учнів І і ІІ курсів)

            Математична гра «Наодинці з математикою» (гр. №23)

 

             Гра-подорож «Математичний експрес» (гр.№ 11)

 

                       Урок-жарт «Весела фізика» (гр. № 12)

             Інтелектуально- розважальна гра «Математика – музика   розуму» (учні групи №29)

 

         Конкурс тематичних стіннівок з хімії, біології та математики, та конкурс плакатів , присвячених освоєнню космічного простору.

 

Методична комісія природничо-математичних дисциплін виносить подяку всім учням, які приймали участь у цих заходах і оголошує персональну подяку наступним учням:

 

Слухай Анні,Гненній Вікторії,Тимофеєвій Анжеліці,Якиманській Анастасії,Лозоренко Анастасії, Герасимчук Наталії (гр.. №23) Кривошеї Марині, Соломашенко Світлані, Паутовій Аліні,Орищенко Катерині, Шестак Ярославі, Макаєнко Анастасії, Ананьєвій Алісі, Пісчурнікову Олександру (гр.. №29)  – за участь в театралізованій рекламі тижня.

 

 Верієнко Каріні , Лубяній Тетяні(гр.№13) , Слухай Анні, Сосніцькій Станіславі, Якиманській Анастасії (гр.№23), Косенко Вадиму (гр.№31), Марин Світлані, Колесникові Денису (гр.№14;) , Паутовій Аліні, Орищенко Катерині       ( гр.№29)  за участь у науковій учнівській конференції  «Нові горизонти науки».

 

 Марин Світлані(гр.№14), Кривошеї Марині, Ананьєвій Алісі (гр..№29) за активну участь в організації географічної вікторини «Галопом по європам»»

 

 Каліновському Валентину, Демешко Діані, Слухай Анні, Гненній Вікторії, Якиманській Анастасії, Лозоренко Анастасії, Тимофеєвій Анжеліці,Герасимчук Наталії за участь у  вікторині «Чи знаєш ти періодичний закон ?»

 

 Качану Олександру,Крижану Владиславу, Калініченку Владиславу, Холодовичу Кирилу,Сушко Володимиру (гр.№11) за участь у  грі «Математичний експрес»

 

Якиманській Анастасії,Лозоренко Анастасії, Демешко Діані (гр.. №23) за участь у грі «Наодинці з математикою»

 

 Слухай Анні, Тимофеєвій Анжеліці за участь у проведенні заходу «Весела фізика»

 

 

Чорному Максиму (21 гр.),Вєрієнко Каріні (13 гр.), Заславському Станіславу,Мальчуку Валентину,Погорілому Едуарду,Камінському Антону(гр..№22),Лозоренко Анастасії,Якиманській Анастасії,Бойко Анастасії (гр.№23) Орищенко Катерині (гр.. №29), Федіву Владиславу, Гончарову Сергію (гр..№24), і Свєтанкову Максиму ( гр. .№14)за участь у конкурсі тематичних стінгазет та плакатів, присвячених освоєнню космічного простору.

 

 

 

Тренінгові заняття з психологом

05.02.2019 р., 19.02.2019 р. психологом ліцею було проведено тренінгові заняття для  учнів на тему «Здоровий спосіб життя – що це значить?».

В занятті прийняли участь учні груп № 11, 12, на якому мали змогу отримати поняття пріоритету здоров’я серед інших цінностей життя людини, поняття щодо здорового способу життя та негативний вплив шкідливих звичок на організм.

06.02.2019р., 12.02.2019 р., 20.02.2019 р. практичним психологом ліцею було проведено тренінгові заняття на тему «Чи існують відносини без конфліктів».

В занятті прийняли участь учні груп № 13, 14, 29, на якому мали змогу отримати знання про конфліктні ситуації, причини їх виникнення, стратегії виходу з конфліктних ситуацій.

13.02.2019 р., 14.02.2019 р. практичним психологом спільно з вихователем та бібліотекарем відбувся круглий стіл для учнів, що проживають у гуртожитку на тему «Острів здоров’я», на якому учні мали змогу сформувати прагнення займати активну життєву позицію та формуванню орієнтації на здоровий спосіб життя.

Заходи тижня природничо-математичних дисциплін

21.02.2019 р. в ДНЗ «ЗПЛ» в рамках тижня природничо-математичних дисциплін відбувся урок-жарт «Весела фізика», який організувала і провела для учнів групи №12 ( професія «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста тепловоза») викладач фізики Самброс Т.В. Ведучими заходу були учениці групи №23 (професія «Провідник пасажирських вагонів. Касир квитковий) Слухай Анна та Тимофєєва Анжеліка. Учні у веселій гумористичній формі повторили основні поняття та закони механіки, отримали  гарні оцінки та гарні враження.

 

Викладач математики Маценко М.В. організувала і провела інтелектуально- розважальну гру «Математика – музика   розуму» для учнів групи №29 ( професія «Кухар-кондитер»). Під час гри учасники команд та глядачі мали змогу переконатися в тому, що математика і музика дійсно пов'язані між собою.

 

20.02.19 року в ДНЗ «ЗПЛ»  в рамках тижня природничо-математичних дисциплін  відбулась вікторина з інформатики «Golden Bit», яку організувала і провела для учнів групи №14 ( професія «Робітник фермерського господарства») викладач інформатики  Ступнікова  С.В.  Для учнів І і другого курсів ( корпус №1) викладачем Ступніковою С.В. була проведена  цікава  відеолекція «Технології майбутнього», на  якій учні могли дізнатись про останні досягнення і перспективи розвитку інформаційних технологій.

 

Викладач математики Єгорова Т.М. організувала і провела низку  розважально - пізнавальних заходів: інтерактивну виставку- конкурс «Відгадай загадку – отримай шоколадку» для учнів І і ІІ курсів (корпус №2), математичну гру «Наодинці з математикою»  з  учнями групи №23 ( професія «Провідник  пасажирських вагонів. Касир квитковий") ,математичну гру-подорож «Математичний експрес» для учнів групи №11 (професія «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста електровоза»). Заходи  викликали великий  пізнавальний інтерес і багато позитивних емоцій.

 

19.02.19 р. в рамках тижня природничо-математичних дисциплін відбулась наукова учнівська конференція «Нові горизонти науки» (корпус №1) для учнів  першого та другого курсів.

 

Учні ІІ курсу груп №29 (професія «Кухар. Кондитер») та №24 ( професія «Робітник фермерського господарства») прийняли участь у «Фізичному аукціоні», де мали змогу отримати гарні призи та високі оцінки за швидку і правильну відповідь. Захід організувала та провела викладач фізики Самброс Т.В.

 

Учні ІІ курсу  груп №21( професія «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста електровоза» та №22 ( професія «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста тепловоза») прийняли участь  у математичних змаганнях «Козацьке багаття». присвячених славним сторінкам козацтва, ролі математики в житті і побуті наших предків. Захід організувала і провела викладач математики Григор’єва І.А.

 

Викладач хімії та біології Трофімова Т.М. провела в групі №23 (професія"Провідник пасажирських вагонів.Касир квитковий") позакласний захід з хімії присвячений 150-річчю періодичної таблиці хіміічних елементів : гру-конкурс "Чи знаєте ви періодичний закон та періодичну систему хімічних елементів Д.І.Менделєєва?"

 

 

 

Відкриття тижня природничо-математичних дисциплін.

 

15 лютого 2019 року почався тиждень природничо-математичних дисциплін у ДНЗ «Знамянський професійний ліцей». Урочисте оголошення плану проведення тижня відбулось на щотижневих лінійках у корпусі №2 ( 15 лютого 2019 р.) та в корпусі №1 (18 лютого 2019 року). Інсценізовану рекламу предметного тижня підготувала і провела викладач математики Григорєва І. А. разом з учнями груп №23 ( професія «Провідник пасажирських вагонів. Касир квитковий» )     і   групи №29 ( професія «Кухар. Кондитер»).

 

 

"Галопом по європам"

18.02.2019 року в рамках тижня природничо - математичних дисциплін відбулась географічна вікторина «Галопом по європам», яку підготувала і провела для учнів І курсу викладач хімії, біології та географії Соколова О.М. (корпус №1).

 

"Нові горизонти науки"

У корпусі №2 відбулась  наукова учнівська конференція «Нові горизонти науки». З доповідями про "нові досягнення науки і техніки виступили учні І курсу: Верієнко Каріна, Лубяна Тетяна, Марин Світлана,Колісник Денис, ІІ курсу: Слухай Анна, Сосницька Станіслава,Якиманська Анастасія, Орищенко Катерина , Паутова Аліна, та учень ІІІ курсу Косенко Вадим. Конференція пройшла успішно, викликала цікавість та схвальні аплодисменти глядачів.

Чемпіонат з тенісу настільного

16 лютого 2019 року в смт. Знам'янці Дрігій проходив Чемпіонат міста з тенісу настільного. Команда учнів ліцею в складі Костенка Максима, Коваленко Богдана та Жидун Анастасії посіли ІІІ місце в командному заліку.

Змагання на першість ліцею з волейболу

з 4 по 8 лютого 2019року в ліцеї проводились змагання на першість ліцею з волейболу серед дівчат та юнаків І, ІІ, ІІІ курсів.

В змаганнях прийняли участь 13 команд (130 учнів)

Дівчата І місце гр. 13

ІІ місце гр. 29

ІІІ місце гр. 23

Юнаки   І місце гр. 31

ІІ місце гр. 22

               ІІІ місце гр. 34

ІV місце гр. 14

Волонтерський рух

З метою допомоги військовим 24 січня 2019 року учні ДНЗ «ЗПЛ», майбутні залізничники, долучилися до волонтерського руху й взяли участь у плетінні зимової маскувальної сітки для учасників ООС.

         Першокурсники разом з учнями третього курсу, групи № 32, старанно виконували роботу,  щоб допомогти нашим воїнам.  

Змагання з тенісу

24.01.2019року провели змагання з настільного тенісу серед юнаків і дівчат.

Взяли участь 25 осіб.

Переможцями стали юнаки:

Костенко М. - гр. № 31

Коваленко Б. - гр. № 31

Одіжний В. - гр.№ 31

Серед дівчат:

Герасімова Н. - гр. № 23

Махиня С. - гр. № 23

Якіманська П. - гр. № 23

День Соборності України

18.01.2019 року у зв’язку з 100- річчям  Дня Злуки та відповідно до програми  заходів  соціального партнерства  в ДНЗ « Знам’янський професійний ліцей»  відбулася тематична лінійка « День Соборності України. Що означає бути патріотом?»

 

Педагогічні читання

За традицією, 21 січня 2019 року на базі ДНЗ «Знам'янський професійний ліцей», для педагогічних працівників було проведено педагогічні читання з проблеми: «Популярне у підготовці кваліфікованих робітників: трансформація наукових ідей у педагогічну практику».

Великий англійський драматург Б.Шоу сказав: «Якщо в однієї людини є яблуко й у іншої є яблуко, то після обміну в них залишиться по одному яблуку. Але якщо в однієї людини є ідея і в іншої є ідея, то після обміну в них залишиться по дві ідеї».

Тому учасники педагогічних читань  обмінялися досвідом з використання ефективних методів навчання при підготовці фахівців з інноваційним типом мислення; дидактичних можливостей мультимедійних засобів, електронних навчальних посібників; впровадження нестандартних форм проведення уроків та використання міжпредметних звязків як важливого фактора підвищення ефективності навчання.

День Соборності України

21.01.2019 року до Дня Соборності України у групі № 12 класний керівник Халімончиков В.В. провів виховну годину на тему: « Єднання заради незалежності».

 

Під час заходу класний керівник , використовуючи мультимедійні засоби, розповів  про історію державотворення Батьківщини.

 

Засідання МК природничо-математичного циклу

09.01.2019 року в ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» відбулось засідання МК природничо-математичного циклу, присвячене аналізу результатів навчання учнів  з предметів природничо – математичного циклу за І семестр, стану виконання навчальних планів і програм за І семестр, роботи м/к за І семестр, обговоренню та корекції плану роботи МК на ІІ семестр, плануванню предметного тижня.

 

Викладачі природничо-математичних  дисциплін Самброс Т.В., Григор’єва І.А.,Трофімова Т.М. Маценко М.В ,Соколова О.М., Єгорова Т.М. провели порівняльний аналіз якості знань учнів  з предметів  природничо-математичного циклу,обговорили заходи по ліквідації прогалин знань .

 

На  засіданні   виступила  голова МК  Самброс Т.В. зі  звітом  про роботу МК природничо-математичних дисциплін за І семестр. Одностайним голосуванням роботу МК природничо-математичних дисциплін за І семестр визнано задовільною.

 

Члени МК визначили загальну тему та основні  заходи предметного тижня.

 

На засіданні виступила методист ліцею Сугак Н.В.  з інформацією  щодо  участі в обласних педагогічних читаннях «Трансформація наукових ідей у педагогічну практику»

 

Засідання МК суспільно - гуманітарного циклу

Плідна співпраця

 

        11 лютого 2019 р. в корпусі № 2 ДНЗ «ЗПЛ»  відбулося чергове засідання методичної комісії суспільно-гуманітарного циклу. На засіданні, крім викладачів, була присутня методист ліцею Сугак Н.В.

 

      Не зважаючи на значну кількість питань, що виносилась на засідання методичної комісії, викладачі працювали організовано та плідно. Під час роботи були проаналізовані результати навчальних досягнень учнів з предметів суспільно-гуманітарного циклу за І семестр, розглянуто стан виконання навчальних планів та програм, підведено підсумки моніторингу навчальних досягнень учнів.

 

      З доповіддю на тему «Використання інтернет-ресурсів на уроках історії» (з досвіду роботи) виступив викладач історії Халімончиков В.В.

 

       Голова м/к Свінченко І.А. розповіла про участь у циклі семінарів «Підготовка до ЗНО засобами ІКТ», презентувала свій блог «Історія ЗНО», на якому розміщені всі матеріали необхідні для підготовки до ЗНО та нагадала про початок реєстрації на пробне ЗНО (8-31 січня)

 

   Методист ліцею Сугак Н. В. нагадала викладачам про підготовку до педагогічних читань, що відбудуться 23 січня в корпусі №2 ліцею

 

Свінченко І. А.

 

 

 

Обласна спартакіада

19 грудні 2018 року в м. Кропивницький стартувала обласна спартакіада серед учнів ПТНЗ.

Учні ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей" прийняли участь в змаганнях:

1) з шашок та посіли V командне місце (Петренко Олександр, Науменко Оксана)

2) з шахів І командне місце, а Валентин Калиновський став переможцем серед юнаків.

3) з тенісу настільного ІІ командне місце (Костенко Максим, Коваленко Богдан, Герасімова Наталія)

Міжнарожний День Захисту Прав людини

В рамках тижня права в Знам’янському професійному ліцеї дата відбулася зустріч з Юристом Колесніком Д.С. Учні мали змогу ознайомитися з основними правами та обов’язками молоді, механізмом захисту прав молоді. Закріпленням цих прав у правових документах. Піднімалися питання насильства в сім’ї. Учні отримали дуже багато цікавої інформації, яка буде в пригоді в їхньому подальшому житті.

 

Міжнародний конкурс імені Петра Яцика

   30 учнів І – ІІ курсів стали  активними учасниками   І етапу   Міжнародного  конкурсу

з української мови  імені Петра Яцика. Вибороли

І місце - Верієнко Карина, учениця 1 курсу групи № 13;

ІІ місце - Андрусик Олександра, учениця 1 курсу групи № 13 та Петренко Олександр, учень 

2 курсу групи № 21.        

ІІІ місце - Перепелкіна Анна, учениця  1 курсу групи № 13.

     Робота Верієнко Карини направлена до Кропивницького обласного НМК ПТО для участі у

2 етапі конкурсу.

Міжнарожний День Захисту Прав людини

10.12.2018р. в Знам’янському професійному ліцеї була проведена урочиста лінійка присвячена Міжнародному дню Захисту прав людини

          Лінійку підготувала  викладач Щербина Т.І.

          Цим заходом розпочато тиждень права.  В рамках тижня передбачені наступні заходи:

 1.     Виховна година

 Конвенція Оон про права людини. Чи знаєте ви свої права?

                                                   відповідальна Смірнова О.В.

 2.     Круглий стіл з працівниками міліції: Особливості кримінальної  відповідальності неповнолітніх

 3.     Відкритий урок: Права людини.  Викладач – Щербина Т.І.

 4.     Зустріч з юристом Колісником Д.С.: «Знати для того щоб захищати».

 5.     Книжковий калейдоскоп (виставка правових документів з теми: «Права та свободи  людини та громадянина».

 відповідальна бібліотекар Яковина Л.В.

 Шановні учні: Прийміть активну участь у заходах.

 Учасники тижня отримають винагороди.

«Ти сам маєш бути відповідальним за власне життя…»

Сергій Савченко: «Ти сам маєш бути відповідальним за власне життя…»

Мріючи про школу міліції,  знам’янчанин Сергій Савченко,  через особисту трагедію в родині, змінив наміри. Хлопець обрав шлях залізничника: вирішив  стати помічником машиніста тепловоза, тому вступив на навчання до  професійно-технічного училища №12 м. Знам’нкиза професією “Слюсар з ремонту рухомого складу.Помічник машиніста тепловоза ”

 У 2012 році, закінчивши навчання, Сергій не мав роботи, тому вирішив опановуватисуміжну професію – помічника машиніста електровоза,пішовши навчатися накурси підвищення кваліфікації, паралельно  з цим склав ЗНО і  став студентом Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. В. Лазаряна (спеціальність інженер-електромеханік).

 На роботу, навіть з освітою вищого рівня кваліфікації, влаштуватись у 2013-му році було дуже важко,  тому тільки у лютому 2014-го року  він стає слюсарем з ремонту рухомого складу у локомотивному депо ст. Знам’янка. За три місяці почав ремонтувати електричні схеми в електровозах. Ще за півтора року за вагомі успіхи Сергія Савченка призначили майстром цеху ТР-1. За деякий час  знову чекала нова посада – помічник  машиніста електровоза. Паралельно хлопець успішно складає екзамени й отримує право займати посаду в. о. інженера служби локомотивного господарства по прийманню локомотивів локомотивного депо ст. Знам’янка.

 -          Планую ще два роки працювати помічником машиніста електропотяга, - розповідає Сергій Савченко,- а також закінчити магістратуру у вузі. Отака в мене карєра. Багато людей запитуєпро те, як я так зміг швидко змінювати одну професію за іншою на залізниці?  Я просто знав, що треба розраховувати тільки на себе, до того ж  мені стало цікаво. Я навіть у школі не був відмінником, але училище закінчив з відмінними оцінками по всіх спецпредметах.

 Єдина бібліотека до якої постійно навідується Сергій –  технічно-науковий відділ бібліотеки станції Знам’янка, і це навіть незважаючи на те, що мама нашого героя за фахом бібліотекар і він поряд з книгами був завжди.

 -          Зараз у мережах інтернету дуже багато відео, де фахово пояснюють те, що раніше про електровози тільки у книжках писали, - продовжує Сергій Савченко. – Я свій перший розряд (четвертий) отримав у заст. начальника локомотивного депо ст. Знам’янкаОлександра Брикова екстерном, бо зумів виконати його завдання швидко й правильно.

 З великою повагою і словами вдячності  Сергій Савченко говорить про маму Ларису Володимирівну Чередніченко, яка завжди підтримувала і підтримує всі його починання. Завдячує за добре слово і вчителю, класному керівнику Наталії Анатоліївні Плюхіній. Майстер виробничого навчання в училищі  Микола Іванович Ярутатакож відіграв значну роль у становленні професіоналізму,  бо завжди мотивував до навчання.

 -          Ніколи не треба сумніватись у своїх прагненнях. Я сам пішов і записався на ЗНО, сам все вчив, - стверджує Сергій Савченко. - Я хотів мати вищу освіту, тож все спланував і йду до наміченого.  Розумію, що зараз перед моїми однолітками дуже багато альтернатив, щодня мої колеги звільняються і їдуть до Польщі, але я поки що не маю своєї сім’ї,  то мені вистачає.

 

Робота складна, відповідальна, але водночас і цікава. І хоча знаю, що технічна база локомотивного депо мала б  бути кращою, постійно осучаснюватись, а цього поки що немає…однак на роботу йду із задоволенням.

 Сергій Савченко має  хобі:  любить рибалити,  збирати гриби, відвідує  спортивні заняття в залі. Він знає, чого прагне від життя й  крок за кроком іде до своїх мрій.

 Усі молоді люди потрапляють після школи в нове середовище й адаптуються до умов навчання чи роботи, але  Сергій завжди робить свою роботу чесно і згідно з  інструкціями, розуміє рівень відповідальності за безпеку пасажирів. Він не шкодує, що не став поліцейським, адже обравши інший шлях, як говорить сам,  «щодня вносить свій вклад у роботу, яка подобається».

 -          У роботі головне – це добросовісно виконувати поставлені завдання. Важливо не псувати майно, а повільно, вдумливо розібратися в тому, які є недоліки й усунутиїх. Багато людей  цього не розуміють , - коментує хлопець. - Недостатньо вивчити інструкцію, яка на залізниці написана кров’ю, слід бути уважним і компетентним, а не байдужим… Не тільки тобі всі зобов’язані, а й ти сам маєш бути відповідальним за власне і чуже життя …Таким є головний принцип роботи на залізниці!

   Оксана Войчишина

До Дня Збройних Сил України

6 грудня 2018року для юнаків І курсу (гр. 11, 12, 14, 15) було проведено спортивно-розважальну гру "Козацькі забави"

Переможець гри-команда гр. № 11

Екскурсія на виробництві

6 грудня 2018р. проведено екскурсію з учнями групи №33 – «Провідники пасажирських вагонів» на підприємство ПАТ «Українська залізниця»  філія «Пасажирська компанія»  виробничий підрозділ "Шевченківська вагонна дільниця".   

Проводили  зустріч в підрозділі  «Знам'янський загін воєнізованої охорони  (НОР-3)»: Останін Євгеній Васильович – начальник пожежного поїзда НОР-3, Нечипоренко Юрій Борисович- начальник відділення НОР-3, які розповіли про   важливу складову системи безпеки на залізниці - пожежні потяги, призначені для гасіння пожеж в безпосередній близькості від залізничних шляхів, рухомому складі (в пасажирських вагонах) та на об’єктах, розташованих поблизу смуги відведення. 

Проводили зустріч в ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ ЛІНІЙНОМУ ЛАБОРАТОРНОМУ ВІДДІЛІ: Хоменко Марина Василівна та Степаненко Любов Валентинівна – фельдшери санітарні, які розповіли про реалізацію державної політики в сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення пасажирів, спрямовуючи свою діяльність на профілактику інфекційних хвороб, професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь), радіаційних уражень людей, запобігання шкідливому впливу на стан їхнього здоров'я.

                                                                                                                                                                                           

Екскурсія

06.12.2018р.   першокурсники – майбутні залізничники група № 11

Ознайомилися з процесом технічного огляду та ремонту  у вагонному депо ст.. Знам’янка. Прослідкували етапи виконання ремонту вантажних вагонів. Екскурсію провів інженер з ОП - Бондаренко

Зустріч з професіоналом – залізничником

          03.12. 2018р. учні групи № 12 (професія «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста тепловоза») разом з класним керівником Халімончиковим В.В.,  майстром в/н Ярутою М.І. та учні групи № 15 (професія «Слюсар з ремонту рухомого складу»)  провели зустріч з професіоналом – залізничником, випускником ПТУ № 12 м. Знам’янка 2012 року, нині помічником машиніста електровоза  ТЧ-7 ст. Знам’янка Савченком Сергієм Сергійовичем.

           Діалог між професіоналом - практиком й учнями-першокурсниками був цікавим і корисним: гість розповів про навчання в училищі, технікумі та академії, акцентувавши  увагу на ролі знань у здійсненні виробничих завдань, про початок своєї кар’єри , про особливості й головні аспекти роботи. Помічника машиніста електровоза, слюсар з ремонту рухомого складу та вимоги до професій, також – про цікаві випадки , які сталися під час роботи. Учні слухали уважно й задавали багато запитань.

Тренінг «Особистісне зростання – робота над самоактуалізацією».

Згідно з планом спільних заходів на листопад, практичними психологом 14.11.2018 р. у групі № 15 «Слюсар з ремонту рухомого складу» було проведено заняття «Мій колектив – моя опора» з циклу тренінгу «Особистісне зростання – робота над самоактуалізацією».

Метою тренінгу було навчити учнів навичкам гармонійного спілкування в колективі, формуванню сприятливого психологічного клімату, розвитку вміння працювати в команді, усвідомлення кожним учасником своєї ролі та функції в групі.

У тренінгу брали участь 12 учнів, були використані методи на розвиток комунікативних навичок, емоційної стійкості, впевненості в собі, доброзичливого ставлення один до одного. Через гармонізацію стосунків в колективі, підвищити комунікативні навички, настрій на досягнення успіху, як групи так і окремо кожного учасника.

У процесі тренінгу учасники освоїли знання міцного колективу, дружніх стосунків у ньому.

 Завдяки вмінню формувати сприятливий клімат групи, кожен учасник має можливість на саморозвиток і самовдосконалення.

Події, що змінили нас.

В рамках  відзначення Дня Гідності і  Свободи бібліотекарі бібліотеки - філії №3 провели зустріч з учасниками  Євромайдану  для  студентів ДНЗ «Знам’янського професійного ліцею».

   Бібліотекар  Наталя  Сатир наголосила присутнім, що Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини.

    Далі слово було надано запрошеним гостям – учасникам та очевидцям подій осені – зими 2013-2014років - Любові Іванівні Тарабанько та братам Максиму і Станіславу Корчинським, які розповіли про  події з погляду «з –середини»: що бачили і відчували,в чому приймали участь, про героїв, які у нерівному двобої протиставили свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме за це їм  наша людська вдячність і низький уклін. Пригадали  причини появи Євромайдану, найпам’ятніші дні його існування, висвітлили своє бачення причин  та наслідків революційних подій. Наголосили на необхідність для молоді брати активну участь у побудові нового громадського суспільства, яке б задовольняло вимоги українців до рівня життя і свободи.

«Голодомор  1932 – 1933 років – біль серця всієї України»

22  листопада 2018 р. В корпусі №1  ДНЗ «ЗПЛ» в групі № 29, що навчається по спеціальності кухар-кондитер відбулась виховна година на тему «Голодомор  1932 – 1933 років – біль серця всієї України»

Класний керівник (викладач історії ) ознайомила учнів з причинами та страшними наслідками голодомору, а учениця групи Кривошея Марина продемонструвала презентацію на тему та зачитала свідчення людей, що пережили ті страшні часи. Учнениці Ананьєва А. та Паутова А. виступили з повідомленнями про злочини сталінського режиму. Про наслідки голодомору учні дізналися з рефератів учнів Клійника К., Ксьондзика О, та Пісчурнікова О.

Отримана інформація вразила учнів і змусила задуматися про справжні цінності.

                                                                                                    Класний керівник  Свінченко І. А.

КВАЛІФІКАЦІЙНА ПОЕТАПНА АТЕСТАЦІЯ

 16.11.2018 року в ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» учні випускних груп з професій «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста електровоза» та «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста тепловоза» після тривалої виробничої практики пройшли заключний етап кваліфікаційної поетапної атестації: успішно здали комплексний кваліфікаційний екзамен та захистили кваліфікацію слюсаря з ремонту рухомого складу 3 розряду.

 На екзамені присутній голова державної кваліфікаційної комісії: старший майстер цеху ТЧ-7 Бородько О.М., заступник директора з навчально-виробничої роботи ліцею Черновол Н.М., старший майстер ліцею Островський А.В. викладачі Зеленський В.М., Шорсткий В.І., Олізько О.В., майстри виробничого навчання та наставники учнів Пономар В.Ґ.                        та Саламаха Ю.О.

Змагання з тенісу

З 12 по 16 листопада 2018р. бкли проведені змагання на першість ліцею з тенісу настільного серед дівчат та юнаків І, ІІ, ІІІ курсів Грамотами нагороджено:

Дівчата І - місце Гал Каріна (гр.13)

 ІІ - місце Герасімова Наталія (гр.23)

 ІІІ - місце Махиня Світлана (гр.23)

Юнаки    І - місце Костенко Максим (гр.31)

 ІІ - місце Коваленко Богдан (гр.31)

 ІІІ - місце Одіжний Віталій (гр.31)

З 12 по 15 листопада 2018р. були проведені змагання з шахів серед юнаків І, ІІ, ІІІ курсів

Під час підведення підсумків змагань Дипломом нагороджено переможця першості ліцею учня гр. № 23 Калиновського Валентина

"Знайомство з країнами ЄС"

15 листопада, була проведена учнівська конференція "Знайомство з країнами ЄС", яка відбулася завдяки активним, цілеспрямованим представникам учнівського самоврядування, а саме президенту УС Верієнко Карині та учням 1,2 курсів Волкову Данилу, Слухай Анні, Тимофієвій Анжеліні. З метою підвищення знань про Європейські країни, учні розповідали про Німеччину, Францію, Фінляндію та Грецію. А родзинкою конференції став волтнер Корпусу Миру - Педро Перез, який поділився своїми враженнями від країн ЄС в яких він побував. Дякуємо всім за участь та співпрацю.

 — с Викторией Бейгуленко.

"Виховуємо патріотів"

15 листопада відбулося чергове засідання методичної комісії класних керівників на тему "Виховуємо патріотів" . М.В. Маценко виступила з повідомленням "Національно-патріотичне виховання". У савоєму виступі голова МК розкрила роботу класних керівників з учнями щодо формування національно-патріотичних цінностей. З презентацією досвіду щодо виховання патріотів виступила викладач історії, класний керівник - Свінченко І.А. Класний керівник, куратор учнівського самоврядування Борзенко О.М. поділилася досвідом з формування згуртованості учнівського колективу шляхом вивчення психологічного клімату у навчальній групі.

Всеукраїнська олімпіада з української мови

     У ліцеї (вже традиційно)  викладачі  Барталевич Н. А., Корінчук З. В., Шара І. М. провели І етап Всеукраїнської олімпіади з української мови. Бажання взяти у ній участь виявили  38 учнів. У нелегкому змаганні серед кращих знавців предмета призові місця посіли :

 І місце– Білий  Сергій  Сергійович, учень1 курсу 14 групи;

 Верієнко  Карина  Миколаївна, учениця 1 курсу 13 групи;

 ІІ місце – Галас  Геннадій  Олександрович, учень2 курсу 22 групи;

                 Колісник  Денис Олександрович, учень1 курсу 14 групи;

                  Новікова  Владимира  Володимирівна, учениця 1 курсу 13 групи;

 Перепелкіна Анна  Федорівна, учениця 1 курсу 13 групи;

                 Петренко  Олександр  Миколайович, учень2 курсу  21  групи;

 ІІІ місце -  Савіна  Анастасія  Олександрівна, учениця 1 курсу 13 групи;

                   Сіромаха  Олексій  Володимирович, учень1 курсу 13 групи;

 Шрамко   Дмитро  Мирославович, учень  2 курсу 24 групи.

  ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови пройшов на базі Знам’янської загальноосвітньої середньої школи №3.  Захищали честь Знам’янського професійного ліцеюВерієнко  Карина  Миколаївна, учениця 1 курсу 13 групи;Перепелкіна Анна  Федорівна, учениця 1 курсу 13 групи та Петренко  Олександр  Миколайович, учень2 курсу  21  групи.

  На фото: Верієнко  Карина, учениця 1 курсу 13 групи; Перепелкіна Анна, учениця 1 курсу 13 групи та Петренко  Олександр,  учень2 курсу 21  групи – учасники ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови

 

Засідіння методичної комісії природничо-математичного циклу

13.11.2018 року в ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» відбулось засідання МК природничо-математичного циклу, присвячене аналізу результатів І етапу Всеукраїнських олімпіад  з предметів природничо-математичного циклу, підбиттю підсумків обласного семінару викладачів хімії та біології «Компетентнісно орієнтоване навчання хімії як засіб формування якісних знань учнів», обговоренню відкритого уроку викладача Соколової О.М..  «Спирти».

Викладачі природничо-математичних  дисциплін Самброс Т.В., Соколова О.М., Маценко М.В., Ступнікова С.В.,Григор’єва І.А.,Трофімова Т.М.,Марченко І.О.,Єгорова Т.М. провели порівняльний аналіз результатів предметних олімпіад, поповнили банк даних про обдарованих дітей

На  засіданні МК  виступила викладач хімії та біології Соколова О.М. з доповіддю «Компетентнісно орієнтоване  навчання  хімії в умовах НУШ».

На засіданні виступила методист ліцею Сугак Н.В.  з інформацією  щодо  вимог до оформлення методичних розробок  уроків  та позакласних заходів.

День відкритих дверей!

08.11.2018р. в ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» відбувся день відкритих дверей з метою профорієнтації випускників шкіл, популяризації робітничих професій та презентації навчального закладу.

         Адміністрація навчального закладу дякує підприємству - основному замовнику кадрів:  виробничому підрозділу ТЧ-7 ст. Знам’янка, представники якого інспектор відділу кадрів Чайковська О.І. та майстер електромашинного цеху Суханов А.П. (колишній випускник ПТУ № 12 м. Знам’янка) провели агітаційну роботу з учнями шкіл, також Ямпольській Т.Ю. - інспектору відділу кадрів центру механізації колійних робіт.

Яскраві доповіді прозвучали від випускників навчального закладу Дорчинець Анастасії та Бондаренко Мар’яни, які працюють провідниками пасажирських вагонів, майстра виробничого навчання Нігая А.В., який презентував професію «Слюсар з ремонту рухомого складу».

 Учні випускних класів (9-11) шкіл м.Знам’янка мали змогу ознайомитися з навчано-матеріальною базою закладу, з експонатами музею, відвідали уроки виробничого навчання, скуштували кондитерські вироби, випечені кондитерами ліцею, спробували свої творчі здібності під час майстер-класу з декоративного оштукатурення поверхонь учнями з професії «Штукатур; лицювальник-плиточник» та переглянули декілька номерів художньої самодіяльності, підготовлені гуртківцями ліцею.

Сподіваємось, що День відкритих дверей в ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей»  вплине на вибір майбутньої професії абітурієнтів!

Екскурсія до пожежно-рятувальної частини

6 листопада у рамках Тижня знань з безпеки життєдіяльності працівники Знам’янського райвідділу У ДСНС в області провели для учнів групи 15 Знам’янського професійного ліцею екскурсію до пожежно-рятувальної частини. Під час цієї зустрічі юнаки  більше дізнались про роботу рятувальників: як організований їх робочий день, як проходить службова та фізична підготовки, як здійснюються виїзди за викликом на «101», яка техніка є на озброєнні у Служби порятунку. Ліцеїсти мали нагоду детально роздивитись оснащення пожежного автомобіля, посидіти за кермом, поміряти бойовий одяг, каски, протигази.

Підсумки проведення змагань!

          З 22 жовтня по 1 листопада 2018р. були проведені змагання з футболу серед учнів І та ІІ курсів. Під час підведення підсумків змагань Дипломами нагороджено слідуючі групи:

За  І - місце - гр. № 116 майстер в/н  Нігай А.В.

 ІІ - місце - гр. № 11(команда 1)  майстер в/н  Нігай А.В.

 ІІІ - місце - гр. № 11 (команда 2)  майстер в/н  Нігай А.В.

                       З 23 жовтня по 26 жовтня 2018р.  були проведені змагання з шашок серед дівчат та юнаків ліцею. Під час підведення підсумків змагань Дипломами нагороджено слідуючих учнів –

 Дівчата:

 І – місце   Науменко Оксана (група 23)

 ІІ – місце  Герасимова Наталія (група 23)

 ІІІ – місце  Лазоренко Анастасія (група 23)

 Юнаки:

 І – місце   Петренко Олександр (група 21)

 ІІ – місце  Калиновський Валентин (група 23)

 ІІІ – місце  Усков Олег (група 11)

Вибори Президента  учнівського самоврядування