Звітують викладачі м/к суспільно-гуманітарного циклу

05. 01. 2018 відбулося засідання м/ксуспільно-гуманітарного циклу.

Порядок денний

1. Аналіз навчальних досягнень учнів за І семестр.

2. Про реєстрацію учнів ПТНЗ на ЗНО з української мови та літератури.

3. Про участь викладачів ЗПЛ в загальноліцейних педагогічних читаннях та викладача Шари І. М. в обласних педагогічних читаннях.

4. Про проведення тижня суспільно-гуманітарного циклу.

5. Аналіз роботи м/к за І семестр та корекція плану роботи на ІІ семестр.

На засіданні була присутня методист ліцею Григор’єва І. Ю. яка ознайомила присутніх з графіком проходження курсів викладачами суспільно-гуманітарного циклу.

Аналіз навчальних досягнень учнів за І семестр викладачі здійснювали за допомогою м/м презентацій. (презентації додаються)

На засіданні були присутні всі члени м/к, які активно залучилися до обговорення питань порядку денного.

 

Голова м/к суспільно-гуманітарного циклу Свінченко І. А.

В пам'ять про Великого Кобзаря

На минулому тижні в ліцеї відбулися цікаві заходи більшість з яких були присвячені Великому Кобзареві Т. Г. Шевченку це і лінійка «Вінок Шевченкові сплітаємо з віршів», і конкурс читців «Поезія це завжди неповторність»  і аукціон «Як би ви вчились так як треба».  Всі уроки протягом тижня починались з читання поезії Шевченка а кожна група складала слова з дуже довгого слова «шевченкознавство»

Було проведено і два відкриті уроки з учнями 17 і 13 груп а також позакласний захід з правознавства «Права людини»

Найбільш активними в усіх заходах були учні 17 групи Самброс О. та

Козяр Д.

В конкурсі читців:

І місце – Лавріненко А(13 гр.)

ІІ місце - Козяр Д. (17 гр.) , Молдова Я (27 гр.). 

ІІІ місце - Зикін В. (22 гр.), Кузят Н. (25 гр.)

Гарно читали вірші також Гармаш Настя (13 гр.), Щирба О.(22 гр.),

Усаченко А.(25 гр.), Гайдаш О. (27 гр)

А ще відзначились Луб’яний І. (17 гр.),Спічак О. (25 гр.), Вітюкава А. (25 гр.), Васюра В. (27 гр.)

Дякуємо. Всі учні чиї прізвища сьогодні прозвучали будуть нагороджені оцінками з предметів суспільно-гуманітарного циклу.

Але окремо іменними грамотами нагороджуються Самброс. О та Козяр Д.

( гр. № 17)

 

Голова м/к суспільно-гуманітарного циклу Свінченко І. А.

«Вінок Шевченкові сплітаємо з віршів».

В ДНЗ  «Знамянський  професійний ліцей» була проведена урочиста лінійка «Вінок Шевченкові сплітаємо з віршів». Епіграфом до лінійки стали слова Л. Костенко «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон». Учнями читалися на пам'ять вірші Т. Шевченка, а також поезії сучасників про Великого Генія і духовного символа України.

Шевченкове «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає» - девіз кожного патріота України. Було визначено, що його вірші стали частиною Майдану, Революції гідності, її душею. Підтвердженням цього стало читання уривку Тарасового «Кавказу» героєм Небесної Сотні , українським вірменином С. Нігояном.

За традицією, була поповнена Галерея Слави портретами випускників, які як патріоти рідної землі, стояли за її волю, свободу, процвітання і незалежність.

Підсумком лінійки стало бліц-інтервю «Якби Шевченко жив у ХХІ ст.»

 

Викладач української літератури Корінчук З. В.

«My favourite recipes»

28 березня в групі №15 пройшов відкритий урок з іноземної мови на тему «My favourite recipes». Проводила викладач англійської мови Бейгуленко Вікторія Олександрівна. Під час уроку учні повторили та узагальнили знання з теми «National Food». Переглядаючи відео-рецепт яблучного пирога англійською мовою, учні розвивали навички аудіювання, вміння розуміти та використовувати необхідну інформацію іноземною мовою. Також дівчата представили власні проекти, які підготували дома - улюблені рецепти страв. Проекти були представлені у формі технологічних карток, мультимедійних презентацій та, навіть, приготовленими стравами.

Засідання м/к гуманітарного циклу

 

   В середу 4 жовтня відбулося чергове засідання м/к гуманітарного циклу.

Викладачі, члени м/к, прозвітували про результати олімпіад, проведених згідно плану, у жовтні.

    Переможцями в олімпіаді з української мови та літератури стали: Єрмолов В. гр. №35 (І місце), Медведенко Р. гр. № 15 (ІІ місце), Копаленко Г. гр. № 15 (ІІІ місце)

    Переможцями в олімпіаді з зарубіжної літератури стали учениці групи № 15 Іванова С.(І місце), Кузят Н. та Васюра А. (ІІ місце), Потоцька А. (ІІІ місце)

   З історії – усіх завдань не виконав жоден учень, тому І місця не отримав ніхто, а ІІ і ІІІ місця відповідно зайняли учні групи № 12 Зикін В. і Сергієнко О.

   Також було озвучено було остаточний варіант графіка проведення відкритих уроків і позакласних заходів.

   Остаточно окреслено зміст методичних проблем викладачів (зі змінами та уточненнями)

   У зв’язку з перенесенням акцентів на роботу з ІКТ, було прийнято рішення запросити на наступне засідання членів м/к природничо-математичного циклу, які пройшли курси Інтел 10. 1 за новою версією (голову м/к Самброс Т. В. та викладача інформатики Ступнікову С. В.) для обміну досвідом.

 

                                                             Голова м/к  Свінченко І. А.

Першого вересня розпочала свою роботу в новому навчальному році м/к гуманітарного циклу. На першому засіданні було проаналізовано план роботи за минулий навчальний рік та затверджено план роботи на 2015 – 2016 н. р. з усіма змінами та доповненнями, внесеними викладачами та методичні проблеми м/к та викладачів.   В ході роботи було розглянуто нові інструктивно-методичні матеріали. Основна увага була приділена опрацюванню рішення Колегії Міністерства освіти і науки України від 26.03.2015 протокол № 3/5-2 "Про Концепцію національно-патріотичного виховання дітей і молоді"   Серед викладачів-членів м/к було проведено вхідне діагностування фахової майстерності.

                                                        Голова м/к гуманітарного циклу Свінченко І. А.