Звіт про роботу комісії пиродничо-математичного циклу

Звіт

про роботу методичної комісії природничо-математичного циклу ДНЗ «ЗПЛ» за 2017 -2018 н.р.

 

Методична комісія природничо – математичного циклу у 2017 – 2018 навчальному році працювала над проблемою : «Впровадження ІК- технологій в навчально-виховний процес як ефективний засіб формування предметних компетентностей учнів»

З метою реалізації річної методичної проблеми викладачі природничо – математичного циклу:

І. Розглянули та опрацювали :

ü  результати  діагностики професійної методичної підготовки викладачівчленів м/к на предмет самоосвітньої діяльності;

ü  методичні рекомендації МОН України  щодо викладання предметів природничо – математичного циклу у 2017 -2018 навчальному році;

ü  матеріали обласних предметних семінарів з фізики, хімії, математики, біології, інформатики щодо результативності впровадження ІКТ та Інтернет – технологій   в практику викладання предметів природничо – математичного циклу;

ü  узагальнений передовий досвід викладачів ПТНЗ області щодо впровадження та використання ІКТ та Інтернет – технологій  в навчально-виховний процес.

ІІ. Розробили та впровадили:

ü  методичне і дидактичне забезпечення діагностичних контрольних робіт, відкритих уроків, позаурочних заходів,    предметних олімпіад;

ü  мультимедійні додатки до уроків інформатики, фізики, астрономії;

ü  мультимедійний супровід позакласних заходів  в рамках предметного тижня;

ü  збірники матеріалів для самопідготовки  учнів  з метою ліквідації прогалин знань з фізики, математики, хімії, інформатики;

ü  продовжили роботу по упорядкуванню бібліотеки електронних засобів навчання;

ІІІ. Провели:

-          відкриті уроки:

ü  з фізики( урок – захист проектів) -  «Рідкі кристали. Полімери. Їх властивості та застосування», викладач фізикиСамброс Т.В.

ü  з біології - «Антропогенез»,викладач хімії та біології Соколова О.М.

ü  з математики  - «Розв’язування тригонометричних рівнянь», викладач Маценко М.В.

ü  з   інформатики - «Поняття про мультимедійні дані» , викладач Ступнікова С.В.

 

-          відкриті позакласні заходи ( у рамках предметного тижня, присвяченого екологічним проблемам людства)

ü  Мультимедійналекція «Ресурсивиживаннялюдства» - викладачі Самброс Т.В., Маценко М.В.,Ступнікова С.В.,Соколова О.М.

ü  Інтелект-шоу  з фізики «Розумники та розумниці»

ü  Інтерактивнавідеолекція  «Хмарнітехнології» - викладач Ступнікова С.В.

ü  Позаурочнийзахід з математики «Математичний ярмарок» - викладач Маценко М.В.

ü  Інтелектуально – дослідницька гра«Екологічна стежина» - викладач Соколова О.М.

ü  Конкурс екоплакатів «Бережіть природу – бережіть життя».

 

 

ІV. Брали участь:

 

-        в обласних семінарах з хімії,фізики, біології, математики, інформатики;

-        у засіданнях методичної комісії та Методичної  Ради ліцею;

-        у роботі творчих груп по створенню збірника дидактичних матеріалів професійного спрямування з фізики (Самброс Т.В.) та хімії (Соколова О.М.)

-        у конкурсі на кращу методичну розробку уроку з використанням ІКТ з математики (Маценко М.В.)

-        у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус- вчитель» (Самброс Т.В.)

-        забезпечили участь учнів у   І та ІІ етапах  Всеукраїнських  предметних олімпіад з фізики, хімії, математики, інформатики

-        забезпечили участь учнів в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» та Всеукраїнському учнівському фізичному конкурсі «Левеня».

V. Результати участі в конкурсах :

Назва конкурсу

Кількість учасників

Сертифікат

Учні

Викладачі

1

Всеукраїнський учнівський фізичний конкурс «Левеня».

3

 Відзнака «Відмінно»

Кривошея М. (гр..№15),

Плахотній А. (гр..№17),

Анфьоров М. (гр..№27)

Самброс Т.В.

2

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»

3

Відзнака

«Добре»

Кривошея М. (гр..№15),

 

Маценко М.В.

3

Міжнародна природознавча гра «Геліантус- вчитель»

1

І місце

-

Самброс Т.В.

 

Голова м/к         Самброс Т.В.

 

 

 

Підсумки конкурсу «Левеня»

Вітаємо учасниківВсеукраїнського учнівського фізичного конкурсу "Левеня"-2018 учнів Кривошею Марину (гр..№15), Плахотнього Антона (гр.. №17)  та Анфьорова Максима(гр..№27) з відмінним результатом!

Перемога в конкурсі «Геліантус- вчитель»

Вітаємо викладача фізики ДНЗ «Знам’янськийпрофліцей» Самброс Т.В. із зайнятим  першим  місцем у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності вчителів природничих предметів «Геліантус – вчитель»

Екологічна стежина

Під такою назвою  в ДНЗ «Знам’янськийпрофліцей»  27 квітня 2018 р. проходив позакласний захід з біології та екології  , що завершував предметний тиждень природничо-математичних дисциплін, присвячений екологічним проблемам людства. Інтелектуально-дослідницьку гру «Екологічна стежина» підготувала і провела викладач хімії та біології Соколова О.М. Учням довелось давати інтерв’ю від  імені мухоморів та гадюк, саджати квіти , малювати ескізи екоплакатів та проводити візуалізацію екологічних проблем водопостачання і родючості грунтів. Захід пройшов на високому пізнавальному та методичному рівні.

«Захмарні технології»

В рамках проведення тижня природничо-математичних дисциплін  в ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» 25.04.2018 року відбулась мультимедійна лекція викладача інформатики Ступнікової С.В. «Хмарні технології», присвячена передовим досягненням інформаційно-комунікаційних технологій та перспективним напрямкам їх розвитку. Лекція викликала жвавий інтерес у слухачів – учнів І-ІІІ курсів та педпрацівників ліцею. Після лекції викладач дала відповіді  на запитання учнів щодо правил безпеки в Інтернеті.

Весела математика.

26.04.18 р.  в рамках проведення тижня природничо-математичних дисциплін  в ДНЗ «Знам’янськийпрофліцей» відбувся позакласний захід з математики «Математичний ярмарок», який підготувала і провела викладач математики Маценко М.В. Учні першого курсу мали змогу проявити кмітливість, винахідливість, логічне мислення і навіть вміння складати вірші. Не обійшлося без  гумору та пісень. Нагородою для учасників змагань стали  солодощі та гарний настрій.

Відкриття  тижня  природничо-математичних дисциплін в ДНЗ «ЗПЛ»

23.04.2018 р. в нашому ліцеї стартував предметний тиждень  природничо-математичних дисциплін, присвячений екологічним проблемам людства . Девіз тижня -«Бережіть природу – бережіть життя» - є темою конкурсу екоплакатів, який буде проходити впродовж  тижня. Проблеми ресурсозбереження обговорювались на мультимедійній  інтерактивній лекції«Ресурси виживання людства», яку підготували і провели викладачі комісії природничо-математичних дисциплін – Самброс Т.В., Ступнікова С.В., Маценко М.В.

Двобій інтелектів.

24.04.2018 р. в рамках проведення тижня природничо-математичних дисциплін  відбувся позакласний захід з фізики -  « Двобій інтелектів «Розумники та розумниці» між учнями групи №17 та ученицями групи №15 (І курс), який підготувала та провела викладач фізики Самброс Т.В. Учні демонстрували  знання фізичних величин та фізичних законів,вміння проводити експеримент та оцінювати його результати, мали змогу проявити дотепність,винахідливість та  кмітливість . Перемогла команда дівчат з групи  №15.

Засідання методичної комісії природничо-математичного циклу.

 

5.01.2018 року в ДНЗ «Знамянський професійний ліцей» відбулось засідання МК природничо-математичного циклу, присвячене аналізу  навчальних досягнень учнів за І семестр 2017-2018 н.р.

Викладачі природничо-математичних  дисциплін Самброс Т.В., Соколова О.М., Маценко М.В., Ступнікова С.В. провели порівняльний аналіз якості  знань, рівня навченості учнів  та успішності засвоєння навчального матеріалу за даними моніторингу , а також обговорили шляхи  ліквідації прогалин знань учнів.

На засіданні МК виступила методист ліцею Григор’єва І.Ю., яка ознайомила присутніх з планом роботи обласного методичного кабінету профтехосвіти на 2018 рік та з графіком проходження курсів підвищення кваліфікації у 2018 році.

На засіданні МК був затверджений план роботи МК природничо-математичного циклу на ІІ семестр 2017-2018 н.р.

 

 

Олімпіада з фізики

24.10.17 р. в ДНЗ «ЗПЛ» відбулась олімпіада з фізики для учнів І,ІІ,ІІІ курсів. Переможцем олімпіади став учень І курсу групи №15  Олійник Кирило,друге та третє місця  посіли  учні І курсу групи №17 Плахотній Антон та  Шрамко Дмитро .

 

Вітаємо переможців, бажаємо успіхів у навчанні!

Комісія природничо-математичних дисциплін вітає колег і учнів з початком нового навчального року і бажає сил, здоровя, терпіння і наснаги:

Нехай дарує нам робота

Палкій душі високий злет!

Щоб на роботу – як на свято!

Щоб учні – квіти!

А ліцей- букет!

 

 

Звіт про проведення тижня природничо-математичних дисциплін в ДНЗ «ЗПЛ» 3.04.-7.04.2017

Тиждень природничо-математичних дисциплін, що проходив з 3.04.2017 по 7.04.2017 в Знам’янському професійному ліцею, був присвячений 60 річниці з дня запуску Першого штучного супутника Землі. Всі заходи предметного тижня: наукова учнівська конференція «Початок космічної ери», конкурс малюнків і плакатів до Дня космонавтики, позакласний захід з біології та екології «Космічні Робінзони», відкритий урок з інформатики «Моделювання як метод дослідження об’єктів»

позакласний захід з математики - інтелектуальна гра «Космічні перегони», послідовно розкривали його тему - «Початок космічної ери» . Активну участь у проведенні тижня прийняли учні ІІ курсу груп №27,25,22 – особливо активною була група №27!- та учні І курсу групи №13.

Методична комісія природничо-математичних дисциплін виносить особисту подяку учням: Молдові Ярославу, Клімовичу Василю, Васюрі Віталію,Бацану Олександру, Ніконову Євгену (гр.№27), Спічак Ользі, Потоцькій Анастасії, Медведенко Руслані, Вітюковій Анастасії, Прунькевич Олені, Усаченко Олені(гр.№25),Блажку Олександру, Щирбі Олександру, Зикіну Володимиру ,Сергієнко Олександру(гр.№22), Лавріненко Аліні, Гармаш Анастасії, Завражній Раїсі, Буйновій Аллі, Буйновій Інні, Каплун Людмилі(гр.№13), Лубяному Івану, Козяру Данилі(гр.№17) – за активну участь в заходах тижня

Методична комісія дякує учнів

Козієву Яну –гр.№33

Клімович Василя –гр.№27

Решетченко Артема-гр.№37

Шевченко Ігоря – гр.№22

Блажко Олександра - гр.№22

Ніконова Євгена – гр. №27

Касьянова Олександра - гр.№27

Бацана Олександра – гр. №27 за участь у конкурсі малюнків і плакатів до Дня космонавтики.

Відеозвіт про заходи тижня за посиланням: https://youtu.be/ldCiPnvoh3U

Тиждень природничо-математичних дисциплін «Початок космічної ери»

3.04.2017 року в ДНЗ «ЗПЛ» розпочався тематичний  тиждень природничо-математичних дисциплін «Початок космічної ери», присвячений  60-річниці   запуску першого штучного супутника Землі. В програмі тижня – наукова учнівська конференція, урок - змагання «Космічні Робінзони»,інтелектуальна гра «StarTrek», відкритий урок з інформатики, конкурс кросвордів «Астрономія –найцікавіша наука!», конкурс малюнків і плакатів, присвячених Дню Космонавтики.

 

Відкрився тиждень науковою учнівською конференцією «Початок космічної ери», яку організувала викладач фізики та астрономії Самброс Т.В. На конференції  з доповідями про розвиток та перспективи космонавтики  виступили учні І та ІІ курсів: Лавріненко А.,Гармаш Н., Клімович В. , Лубяний І., Спічак О., Васюра В, Молдова Я., Нестеренко Є.

5.04.2017 року в ДНЗ «ЗПЛ» в рамках проведення тижня природничо-математичних дисциплін викладачем інформатики Ступніковою С.В. був проведений відкритий урок в групі №27 «Моделювання як метод дослідження об’єктів».

Перевірити свої знання з хімії, біології, географії та проявити кмітливість, швидку реакцію та здатність працювати в команді  учні ліцею могли  на позакласному заході «Космічні Робінзони», який організувала і провела викладач хімії та біології Соколова О.М. 

Засідання м/к природничо-математичних дисциплін

10.03.2017 року в ДНЗ «ЗПЛ» відбулось чергове засідання  методичної комісії природничо-математичних дисциплін за порядком денним:

1)      Обговорення тематики  та затвердження  плану  проведення тижня природничо – математичних дисциплін 3.04.-7.04.2017 р

2)      Розгляд та затвердження  текстів  директорських контрольних робіт з предметів природничо – математичних дисциплін за ІІ семестр 2016-2017 н.р.

3)      Доповідь викладача інформатики Ступнікової С.В. «Підвищення рівня інформаційної компетентності учнів на уроках інформатики шляхом використання Інтернет-технологій»

 

4)      Доповідь голови м/к  Самброс Т.В. «Перспективи освітньої реформи в старшій школі»

Засідання м/к природничо-математичного циклу

10.01.2017 року відбулося чергове засідання м/к природничо-математичного циклу присвячене аналізу результатів навчання учнів з предметів природничо – математичного циклу за І семестр,підведенню підсумків моніторингу навчальних досягнень учнів за І семестр, розробці рекомендацій щодо ліквідації прогалин знань учнів,розгляд стану виконання навчальних планів і програм за І семестр, коригуванню плану роботи м/к на ІІ семестр 2016-2017 н.р. На засіданні була присутня методист закладу Григор’єва І.Ю.

Оновлення програм і планів загальноосвітніх предметів.

16.09.2016 року  в ДНЗ «Знамянськийпрофліцей» відбулося позачергове засідання методичної комісії природничо - математичних дисциплін. На порядку денному стояли питання завершення роботи по  оновленню  навчальних програм і планів з математики, фізики, інформатики, географії,біології та хімії згідно наказу МОН України № 826    від 14.07.2016 р., оцінювання учнівських навчальних проектів, ведення журналу обліку теоретичного навчання, поетапності  впровадження оновлених навчальних планів і програм для І і ІІ курсів. На засіданні були присутні: методист ліцею Григор’єва І.Ю., зам директора з НВрРЧерновол Н.М., голова м/к природничо-математичного циклу  викладач фізики і астрономії Самброс Т.В., викладач хімії та біології Соколова О.М., викладач математики Маценко М.В., викладач інформатики Ступнікова С.В.

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

04.11.15 р. відбулося чергове засідання методичної комісії  природничо-математичних дисциплін .

  • На порядок  денний  виносились питання впровадження Інтернет-технологій в практику навчально-виховного процесу, використання дидактичних продуктів ресурсу LearningApps.  в дистанційній підтримці навчальних курсів природничо-математичної підготовки. Голова м/к Самброс Т.В. поділилась враженнями  від організації роботи по впровадженнюІК-технологій  в Кіровоградському професійному ліцеї( де проводився обласний семінар викладачів фізики та астрономії 28.10.15 р.) . Викладачі природничо-математичного циклу  дійшли висновку про необхідність створення власних сайтів іблогів для апробування нових ІК-технологій і розширення рамок освітнього простору.
  • На засіданні також виступили всі викладачі природничо- математичних дисциплін з аналізом результатів предметних олімпіад .
  • На засіданні були розглянуті  завдання для ДПА з математики, фізики та хімії.

                                                               

     Впродовж двох тижнів – з 19.10.2015р. по 30.10.2015 р.  – в нашому ліцею проходили олімпіади  з предметів загальноосвітнього циклу, в тому числі, і з предметів природничо – математичної підготовки. Найактивнішу участь взяли у них учні І курсу, вони ж переважно і зайняли призові місця.

Отож, вітаємо переможців!

Олімпіада з математики:

І місце: Сергієнко О.В., І курс, група №12

ІІ місце: Зикін В.С., І курс, група №12

ІІІ місце: Копаленко Г.Р., І курс,гупа №15,Савченко І.В., І курс, група №15.

Готувала учнів і проводила олімпіаду викладач математики Манько М.В.

Олімпіада з інформатики:

І місце: Бакитна К.С., І курс. Група №16

ІІ місце: Гангур В.В., ІІІ курс, група № 32

ІІІ місце: Нестеренко Є.С., І курс, група №17

Готувала учнів і проводила олімпіаду викладач інформатики Ступнікова С.В.

Олімпіада з фізики:

І місце: Зикін О.С., ІІ курс, група №27

ІІ місце: Медвєдєва Р.Б., Іванова С.О.  ,І курс, група №15

ІІІ місце: Спічак О. І курс, група №15.

Готувала учнів і проводила олімпіаду викладач фізики Самброс Т..В.

Олімпіада з хімії:

І місце: Сергієнко О.В., І курс, група №12

ІІ місце: Зикін В.С., І курс, група №12

ІІІ місце: ЩирбаО.О.І курс, група №12

Готувала учнів і проводила олімпіаду викладач хімії Соколова О.М.

тиждень природничо – математичних дисциплін

З 06.04.2015 р. по 10.04.2015 р. в нашому ліцеї проходив тиждень природничо – математичних дисциплін. Кожного дня впродовж тижня відбувались цікаві позакласні заходи з фізики,астрономії, математики, інформатики, хімії та біології, в яких взяли участь учні І та ІІ курсів ліцею.

6.04.- Інтелектуальний квест «Лабіринт»

7.04.- Позаурочний захід з математики «Математичний ярмарок»

  

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.04 – Відкритий захист проектів учнів групи №25 «Під знаком »

   

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.04 – Інтерактивна відео лекція «Пошук інформації в Інтернеті»

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.04 – Конкурс знавців хімії та біології «Природничий калейдоскоп»