Звіт директора 2018р.

Програма розвитку ліцею на 2018-2022 рр

Загальна характеристика навчального закладу

Знам’янський професійний ліцей Кіровоградської області є державним навчальним  закладом другого рівня акредитації, створений 1 вересня 2002 року наказом Міністерства освіти і науки України від 30.08.2002 року № 490 „Про реорганізацію ПТУ № 3 Кіровоградської області у професійний ліцей”  шляхом реорганізації  професійно-технічного училища № 3 м. Знам’янка для підготовки робітників високого рівня кваліфікації, як правило, з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової та повної загальної середньої освіти, а також проводить професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення.

 

            Професійно-технічне училище № 3 м. Знам’янка було створено на базі «Знам’янської залізничної школи фабрично-заводського навчання № 3 Кіровоградського обласного управління трудових резервів» згідно  наказу №1 від 04.03.1944р. Головного управління трудових резервів при Раді народних комісарів СРСР у м. Знам’янка, з метою підготовки кваліфікованих будівельників для Одеської залізниці. Пізніше 24 грудня 1955 року на підставі Наказу № 438 начальника Головного управління трудових резервів при Раді Міністрів УРСР реорганізована у «Знам’янську будівельну школу №3», потім реорганізована в «Знам’янське будівельне училище №3,  в «Знам’янське міське професійно-технічне училище №3»,  в «Знам’янське середнє міське професійно-технічне училище №3» та в професійно-технічне училище № 3 м. Знам’янка, в якому йшла підготовка кваліфікованих робітників з різних напрямків: торгівля та громадське харчування (продавець, кухар, кондитер), транспорт (водій автомобіля, машиніст крану автомобільного, машиніст мостових та козлових кранів), житлово-комунальне господарство (електромонтер з експлуатації розподільчих мереж, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж) та основним напрямком залишалося будівництво (муляр, монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, електрозварник ручного зварювання, столяр будівельний, штукатур, лицювальник-плиточник).

         Наказом Міністерства освіти і науки України від 04.06.2009р. № 480, Знам’янський професійний ліцей став  і правонаступником  професійно-технічного училища № 39 с.Дмитрівка, Знам’янського району. Відтепер готує кваліфікованих робітників сільськогосподарського напрямку (тракторист-машиніст, робітник фермерського господарства).

 

         Статутом Державного навчального закладу «Знам’янський професійний ліцей» (надалі ліцей), затвердженого Заступником Міністра освіти і науки України від 19.02.2010 року визначено, що ліцей забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти. Ліцей здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації, як правило, з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової чи повної загальної середньої освіти, а також професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення.

 

         Проектна потужність ліцею – 1100 в 2 зміни, фактично - 450 учнівських місць, контингент складає 350 учнів.

         Для організації навчально-виховного процесу ліцей має матеріально-технічну базу: два навчальних корпуси, де обладнано 19 кабінетів, (з них 10 з предметів професійної підготовки в тому числі 1 обладнано комп’ютерною технікою) загальною площею 1311 кв. м., 13 навчально-виробничих майстерень площею 1092 кв. м та 8 навчальних лабораторії площею 492 кв. м, спортивний зал площею 120 кв. м, актова зала площею 204 кв. м, бібліотека з читальною залою площею 60 кв. м та книжковим фондом  понад  20 тис. примірників, а також п’ять  кімнат площею 150 кв. м для гурткової роботи.  Площа навчальних приміщень складає  7,6 кв. м на одного учня.

         Форма власності - державна.         Навчально-виховний процес здійснюють 25 викладачів та 20 майстрів виробничого навчання.

         Навчально-виховний процес проводиться державною мовою.

 

         Освітня діяльність у Знам’янському професійного ліцеї здійснюється  у відповідності до свідоцтва про атестацію Міністерства освіти і науки України від 07.12.2010 року та ліцензії  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.07.2011 року за 10 професіями.