Впровадження елементів дуальної форми навчання за професією "Слюсар з ремонту рухомого складу"

Випуск 2019року!

Дуальна форма навчання приносить свої результати. Всі учасники проекту задоволені. Випускники з професії "Слюсар з ремонту рухомого складу" отримали грамоти і подяки від навчального закладу та регіональної філії "Одеська залізниця"

огляд - конкурс

17.05.2019 на базі регіональної філії «Одеська залізниця» виробничого підрозділу служби локомотивного господарства, локомотивного депо

 

ім. Т.Г. Шевченко відбувся огляд-конкурс локомотивів приписки регіональних філій Одеської залізниці.

 

         Локомотивні депо Одеса - сортувальна, депо Миколаїв, депо Подільськ, депо Помічна, депо Знам’янка, депо Т.Г. Шевченко, депо Кристинівка.

 

         На огляді-конкурсі виставлялися локомотиви які пройшли деповський ремонт відновлення відновлення: електровози ВЛ-80Т, ВЛ-80С, ВЛ-40, магістральні пасажирські та маневрові тепловози 2ТЕІОН, 2ТЕІОУТ, 2ТЕ116, ТЕП-70, ЧМЕ-3, ЧМЕ-3Т.

 

         Цей дорожній захід відвідала гр. 15 майбутні слюсарі з ремонту рухомого складу, які пройшли участь в підготовці електровозів до конкурсу ВЛ80Т, 1330, 1413, що дозволило зробити самооцінку, потенційних можливостей локомотивних депо в відновленні локомотивів.

 

         Більш вражаючим залишились в пам’яті зустріч з керівниками підрозділів Одеса - Коломієць О.М., Знам’янка – Бриков О.В., Катючий І.Л.,  Подільськ – Бердник С.М., Миколаїв – Оленічук Е.І., Сусол Я.Р., випускником училища Медведенко Ігор помічник машиніста тепловоза.

 

         В своїх розповідях всі наголосили на підтримку локомотивів в належному технічному стані від якого залежить безпека руху поїздів на залізничному транспорті.

 

Пробні кваліфікаційні роботи

Згідно навчального плану «Слюсарів з ремонту рухомого складу» група 15 в локомотивному депо Знам’янка 04.04.19р. були проведені пробні кваліфікаційні роботи за вимогами рівня кваліфікації 2 розряд. Всі учні виконували роботи відповідно від переліку робіт які завчасно приготовлені майстрами електромашинного, електроапаратного та автогальмівного цехів.

Роботи виконані якісно за встановленою нормою часу за якою спостерігала екзаменаційна комісія в складі старшого майстра Ковалець С.С. майстрів Бородько О.М., Безребрий С.А. інженера з підготовки кадрів Маніна А.А.

ст. майстра училища Островського А.В. майстра виробничого навчання

Пономар В.Р.

 

Другий етап поетапної кваліфікаційної атестації

Другий комплексний теоретичний екзамен з предметів професійно-теоретичної підготовки гр. 15 з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу»  який відбувся 05.04.19року результати:

За успішність – 100%

Якість – 75%

Відмінні результати:

Віт С.С.

Кліменко Д.С.

Маринич Е.Р. 

Логвінов А.М.

Змагання з важкої атлетики

05.04.19р. на базі клубу «Атлет» відбулись змагання з важкої атлетики серед працівників Знам’янської дирекції залізничних перевезень. Учасниками цих змагань були представник ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» за дуальною формою навчання Шаровський Іван, Кущовий Андрій. 

За підсумками змагань Шаровський Іван виборов ІІ місце в своїй ваговій категорії за що отримав срібну медаль та  почесну грамоту.

Майстер-клас

З метою популяризації професії слюсар з ремонту рухомого складу та обміном досвіду роботи, 27 лютого 2019р. на базі локомативного депо ТЧ-7 м. Знам'янки в приміщенні апаратного цеху для учнів групи № 15, яка здобуває освіту за дуальною формою навчання, було проведено майстер-клас на тему: "Усунення недоліків у роботі апаратів ЄКГ-8Ж та БСА". Для здобувачів освіти своїми знаннями та досвідом ділилися майстер цеху Аністратенко Денис Сергійович та бригадир Железняк Антон Сергійович.

Працівники депо приділили значну увагу розкриттю теоретичних питань і демонстрації практичних пошуків недоліків у роботі апаратів та швидкого й ефективного усунення пошкоджень, які впливають на їх якісну роботу.

Спеціалісти-практики показали учням, як виконувати роботу в умовах виробництва. Учні-практиканти мали можливість не лише спостерігати за роботою майстрів-виробничників, а й самі виконувати певні дії по ремонту під їх керівництвом.

Проведений майстер-клас сприяв отриманню учнями цінного досвіду для подальшої роботи.

Стажування  майстрів виробничого навчання

 

Майстри виробничого навчання ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей»

 

Леонов  В.А. та Шеремет  С.А. пройшли стажування на підприємстві: Локомотивне депо ТЧ-7 ст.Знам׳янка з 14.01.2019 по 15.02.2019 року.

 

Метою стажування: ознайомленням з економікою виробництва та організацією праці. Удосконалення майстерності з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу 4го розряду» на штатному робочому місці, та на практиці освоїти нове обладнання та сучасні технології,  досвід  передовиків виробництва.

 

Змагання з волейболу

05.02.19 на базі ДНЗ "Знам'янський ПЛ" продовжилася першість ліцею з волейболу. Команди від навчальних груп завзято змагалися між собою, між 1-3 курсами, були запрошені і представники основного замовника робітничих кадрів ТЧ-7 ст. Знам'янка.
Нехай переможе найсильніша команда! Ми за здоровий спосіб життя! 

Перевірка знань з охорони праці

 

Другий семестр 2018-2019навчального року для учнів гр. № 15 по професії «Слюсар з ремонту рухомого складу» розпочався на виробництві регіональної філії «Одеська залізниця» ТЧ-7 станції Знам’янка.

 

Кожного дня учні групи відпрацьовують робочу навчальну програму професійно-практичної підготовки в цехах підприємства. Зазвичай, на залізничному підприємстві все починається з навчання та перевірки знань з охорони праці.

 

На фото майбутні слюсарі здають екзамен з охорони праці кваліфікованій комісії підприємства: головному інженеру Філоновському  В.Є., начальнику сектора Охорони праці виробничого підрозділу ТЧ - 7 ст.Знам'янка Дякову А.Т., та майстрам цехів.

 

Засідання круглого столу

21.12.2018року відбулося засідання круглого столу за участю лідерів учнівського самоврядування ДНЗ « ЗПЛ» ( керівник гуртка « Я- лідер» Кубрак Р.А.) і представників ТЧ – 7 ст.Знам’янка з числа молоді , слюсарів  ремонту рухомого складу Фіщука Олександра Леонідовича та Базилевського Максима Олександровича.

 

Тема засідання «Роль учнівського самоврядування у формуванні лідерських рис особистості». У ході дружньої співбесіди гості розповіли про себе, свою роботу, про здатність адаптуватися до умов виробництва , нового колективу, поділилися досвідом уміння  виробляти ціннісне ставлення до себе й інших, розвивати соціальні навички поведінки та установок на самостійне ухвалення рішень виробничих і соціальних проблемних ситуацій.

 

Бінарний урок

17 грудня 2018 року відповідно до плану заходів соціального партнерства  в ДНЗ «Знамянський професійний ліцей» викладачами професійно – технічної підготовки Зеленським В.М. та Олізько О.В. було проведено бінарний урок з предметів «ПТЕ та інструкції» та «Охорона праці».

 

Використовуючи сучасні інтерактивні методи навчання , учні ІІІ курсу 31 групи (професія «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста електровоза») вивчали огородження місць перешкод для руху поїздів, застосування практики здійснення схем огороджень, поглиблювали навички охорони праці в проекції нестандартних ситуацій.

 

Викладачами, з метою формування системних знань, умінь, навичок учнів використовувалися, крім стандартних методів навчання (гра «Світлофор», «Відкритий мікрофон», «Фішбоун», прийом інсерт, робота в парах) інтерактивні технології, а саме: он-лайн тести, гра Kahoot, он-лайн сторінка сумісних рішень padlet, qr-cod, сервіси  Google та Viki- підручник з охорони праці.

 

Зустріч з  представником замовника кадрів

 

У вівторок 11 грудня 2018 року на виконання програми заходів соціального партнерства щодо впровадження елементів дуальної системи навчання, у рамках проведення Тижня з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу»,у актовій залі ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» випускники, майбутні залізничники: слюсарі з ремонту рухомого складу, помічники машиніста електровоза, помічники машиніста тепловоза, зустрічались із заступником начальника вагонного депо з експлуатації Гапічем Є.В.

 

Гість розповів учням про себе, про особистий шлях професійного росту, акцентувавши увагу на тому,  що рівень професійних знань, прагнення працювати й небайдужість до того, що ти робиш, забезпечують залізничнику  кар’єрний ріст і,відповідно, матеріальні винагородження.

 

Також Євген Валерійович детально розповів про  структуру вагонного депо, особливості й умови його роботи, зупинився на деяких деталях  важливості праці слюсаря з ремонту рухомого складу та трагічних наслідках до яких можуть призвести халатність, відсутність уваги, незнання й байдужість до справи, яку виконуєш; навів приклади.

 

Цікава й змістовна розповідь професіонала-практика спонукала до активної, плідної співбесіди,

у ході якої заступник начальника вагонного депо Гапіч Є.В. відповів на поставлені учнями

й майстрами виробничого навчання запитання.

 

Конкурс професійної майстерності з професій:"Помічник машиніста електровоза" та "Помічник машиніста тепловоза"

Відбувся 05 грудня 2018 року серед учнів випускних груп. Під час конкурсу учні виконували теоретичні ( 60 тестових завдань в електронному вигляді) та практичні завдання

1. Огляд колісної пари.  

2. Замір автозчепу в зібраному стані. 

3. Оформлення довідки ВУ-45.    

4. Хвилина готовності (регламент переговорів).   

5. Дії локомотивної бригади в нестандартних ситуаціях.

Головою журі було запрошено  представника замовника кадрів - майстра  електромашинного цеху ТЧ-7 ст. Знам'янка - Суханова А.П.Переможцем конкурсу було обрано учня групи № 31 з професії : «Помічник машиніста електровоза» - Скорик Максим. 

"Основи роботи підприємства"

7 грудня 2018 р.  відбувся черговий урок на тему: "Робота відділення по ремонту струмоприймачів локомотивів" на базі ТЧ-7 ст. Знам’янка.

 

Актуалізація  знань учнів розпочалася з перегляду об’єму виконання ремонтних робіт на локомотивах при виконанні технічних оглядів та поточних ремонтів, на що учні давали обґрунтовані та поглибленні відповіді.

На початку уроку учні мали думку, що струмоприймач в порівнянні з другими вузлами є простим електричним апаратом. Але після цікавої розповіді справжнього майстра своєї справи – майстра відділення по ремонту струмоприймачів локомотивів Бондаренка Олександра Олександровича, який познайомив з призначенням, будовою, технічними характеристиками та технологічним процесом ремонту струмоприймачів – думка учнів різко змінилась, особливо коли були перелічені ремонтні вимоги до струмоприймачів на ПР-1 – ПР-3.

 

Доповнив цікаву розповідь про ремонтні вимоги до струмоприймачів Горін Іван Вікторович, який виконує ремонт полозів в своєму відділенні.

 

Цей урок  ще раз показав, що на локомотиві простих приладів та електричних апаратів не буває.

 

Справа слюсаря з ремонту рухомого складу складна і відповідальна. За виконаною роботою слюсаря стоїть безпека на залізниці.

 

6 грудня 2018 року в групі № 12 був проведений урок-екскурсія по темі:

 

’’Загальна будова гальмівного обладнання вантажного вагона. Відвідали ремонтні цеха виробничого підрозділу ВЧД-7. 

 

Під час уроку учні були ознайомленні з призначенням та розташуванням гальмівного обладнання на вантажних вагонах майстром виробничого навчання – Ярутою М.І.

 

Укладання трьохсторонніх договорів

 

04 грудня 2018 року на базі ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» було укладено трьохсторонні договори про дуальну форму навчання. Документ укладався між замовником робітничих кадрів регіональноїю філією «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», директором навчального закладу та здобувачами освіти: учнями гр. № 15 за професією «Слюсар з ремонту рухомого складу». Представником від регіональної філії «Одеська залізниця» був начальник відділу підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Камінський Віктор Сергійович.

 

"Створи себе сам!"

04 грудня 2018 року відбулася зустріч учнів - випускників 2019року із професіоналами- залізничниками ТЧ-7 ст. Знам'янка: головним інженером Філоновським В.Є., представниками служби кадрової політики Осипенко Г.В. та Маніною А.О., начальником сектора Охорони праці Дяковим А.Т. з метою профорієнтаційної роботи щодо працевлаштування майбутніх кваліфікованих робітників на виробничі підрозділи регіональної філії "Одеська залізниця" ПАТ "Укрзалізниця"

Зустріч з професіоналом - залізничником

03.12. 2018р. учні групи № 12 (професія «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста тепловоза») разом з класним керівником Халімончиковим В.В.,  майстром в/н Ярутою М.І. та учні групи № 15 (професія «Слюсар з ремонту рухомого складу»)  провели зустріч з професіоналом – залізничником, випускником ПТУ № 12 м. Знам’янка 2012 року, нині помічником машиніста електровоза  ТЧ-7 ст. Знам’янка Савченком Сергієм Сергійовичем.

           Діалог між професіоналом - практиком й учнями-першокурсниками був цікавим і корисним: гість розповів про навчання в училищі, технікумі та академії, акцентувавши  увагу на ролі знань у здійсненні виробничих завдань, про початок своєї кар’єри , про особливості й головні аспекти роботи. Помічника машиніста електровоза, слюсар з ремонту рухомого складу та вимоги до професій, також – про цікаві випадки , які сталися під час роботи. Учні слухали уважно й задавали багато запитань.

      Продовжується процес відповідно до вимог елементів дуальної форми навчання групи №15 за фахом слюсарі з ремонту рухомого складу.

     Черговими цехами локомотивного депо Знам’янка де пройшов урок стали одні із відомих цехів серед локомотивних депо Українських залізниць Заготівельний та механічні цехи.

       Загальна мета яких не тільки відновлювати та ремонтувати відповідальні вузли локомотивів, але й виготовляти комплектуючи деталі електровозів ВЛ-80т, ВЛ-60, тепловозів ЧМЕ3.

З технічним оснащенням цеха та технологічними процесами ремонту,  відновлення, виготовлення деталей заготівельного цеха ознайомив бригадир Хонька Олександр Семенович.

    Не менш цікавою була розповідь майстра механічного цеху Мостового Євгена Володимировича.

       Учнів вразила безкордонна можливість фахівців цього цеха. Побачивши процес відновлення та виготовлення найскладніших деталей локомотива в учнів зформувалась ще більш впевненість в правильності вибраної професії.

23.11.2018р.

Згідно навчальних планів та програм предмета “Основи роботи підприємства” проведено черговий урок на тему  «Типи депо. Цехи та відділення депо. Акумуляторне відділення» ,

викладач Пономар В. Р.

 Під час уроку на базовому підприємстві ТЧ-7 ст. Знам’янка учні ознайомлені з цехами, технічним обладнанням та засобами, які використовуються в об’ємі ремонту  ПР-1, ПР-2, ПР-3. Технологічним процесом утримання АБ КН-125, NKS150  приготуванням електроліту, процесом заряду, розряду та встановлення на локомотивах ВЛ-80Т, ЧМЕ-3.

Допомогав провести урок слюсар акумуляторного відділення ТЧ-7  Довбенко Юрій Анатолійович

Бінарний урок у групі № 15 професія

 «Слюсар з ремонту рухомого складу»

      14 листопада 2018 року в рамках виконання Програми заходів  соціального партнерства на базі групи № 15 ( професія «Слюсар з ремонту рухомого складу» ) ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» було проведено бінарний урок з предметів професійно-теоретичної підготовки  «Будова та ремонт рухомого складу», «Будова та ремонт гальмівного обладнання рухомого складу»  

    Викладачі Островський А.В. та Шорсткий В.І. з метою реалізації теми програми «Екіпажна частина рухомого складу. Основи теорії тертя» провели урок на тему : «Будова колісних пар електровозів та тепловозів. Сили, що діють на гальмівну колодку і колесо».

     Під час заняття з використанням мультимедійної презентації  учні ознайомилися з будовою колісної пари, видами та типами колісних пар, силами, що діють на гальмівну колодку і колесо, коефіцієнтами щеплення між колодкою і колесом та рейкою.

16.11.2018 року учні групи № 15 по професії «Слюсар з ремонту рухомого складу» ДНЗ «Зна’янський професійнй ліцей»  відвідали апаратний цех, відділення ВУК виробничого підрозділу ТЧ – 7 ст. Знам’янка.

Майстер цеху Лімоненко Віталій Павлович детально ознайомив майбутніх кваліфікованих робітників з випрямляючими установками (кремнієві) електровоза ВЛ – 80Т. учні мали змогу побачити процеси випрямлення та комплектації.

Майстер виробничого навчання Пономар Василь Радіонович надав високу оцінку роботі майстра своєї улюбленої справи Лімоненку В.П. Учні отримали задоволення від спілкування з професіоналом.

Продовжуємо знайомитись з підприємством

За навчальним планом та програмою уч. гр № 15 по професії "Слюсар з ремонту рухомого складу" ознайомилися з роботою електромашинного цеху виробничого підрозділу ТЧ-7 ст. Знам'янка

02.11.2018р.

Черговий урок з предмету «Основи роботи підприємства» проведено на базі ТЧ-7 ст. Знам’янка у колесо-роликовому цеху (автозчепне відділення), викладач Ярута М.І., майстер в/н Пономар А.В. та учні групи № 15 по професії «Слюсар з ремонту рухомого складу»

Запобігання невиробничого травматизму

24.10.2018р. в рамках місячника профілактика роз'яснювальної роботи регіональної філії "Одеська залізниця" в нашому навчальному закладі начальником сектора Охорони праці виробничого підрозділу ТЧ - 7 ст.Знам'янка Дяковим А.Т. з викладачем з предмету "ОП" Олізько О.В. проведено роз'яснювальну роботу щодо запобігання невиробничому травматизму на залізничному транспорті серед учнів ліцею.

Вивчення роботи підприємства

 В рамках програми соціального партнерства підписаною Департаментом розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» та ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» 19.10.2018 року на базі ТЧ-7 ст. Знам’янка  відбувся плановий урок з предмету «Основи роботи підприємства» у групі № 15 ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей», учні якої навчаються за навчальним планом з елементами дуального навчання за професією «Слюсар з ремонту рухомого складу».  Викладач Пономар Василь Родіонович відповідно до поурочно-тематичного плану ознайомив майбутніх залізничників із структурою управління підприємством та роботою ПР-3 (поточно-ремонтний цех), де виконується монтаж, демонтаж та ремонтні роботи електровозів та тепловозів. Учні спробували зайняти робоче місце слюсаря та детально переконалися у складності будови, ремонті електромонтажної частини  електровоза ВЛ-80.

 

 

Урок з предмету: "Основи роботи підприємства"

05.10.2018 року на базі локомотивного депо м. Знам’янка  відбувся урок з предмету «Основи роботи підприємства» у групі № 15 ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей», учні якої навчаються за навчальним планом з елементами дуального навчання за професією «Слюсар з ремонту рухомого складу».  Провели його досвідчений викладач та майстер виробничого навчання Пономар Василь Родіонович та старший майстер апаратного цеху локомотивного депо Бородько Олег Михайлович.

 

Учні цієї групи вже не перший раз відвідують підприємство, але інтерес до виробничих процесів, структури виробництва зростає все більше.  І саме головне: майбутні робітники із задоволенням сприймають інформацію від наставників, які в свою чергу роблять все, щоб покращити якість навчальних досягнень випускників навчального закладу.

 

 

 

Візит начальника служби кадрової та соціальної політики РФ "Одеська залізниця"

У рамках співпраці ПАТ «Укрзалізниця» з робочим візитом до ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» завітав начальник служби кадрової та соціальної політики регіональної філії Одеська залізниця Стрембіцький Костянтин Володимирович.

 

Під час зустрічі з керівництвом навчального закладу Костянтин Володимирович визначив пріоритетні напрямки підготовки кваліфікованих робітників для Одеської залізниці.

 

Костянтин Володимирович завітав на урок у групу № 15, які навчаються за навчальним планом з елементами дуального навчання за професією «Слюсар з ремонту рухомого складу», де познайомився з досвідченим викладачем та майстром виробничого навчання Пономар Василем Родіоновичем та запевнив, що регіональна філія не буде осторонь навчального процесу, і прикладе усіх зусиль щоб покращити якість навчальних досягнень випускників навчального закладу. І саме головне, було проведено анкетування учнів, більшість з яких висловили бажання по завершенню навчання поповнити ряди працівників залізниці.

 

Перший урок на тему: "Моя професія - залізничник!"

Згідно програми соціального партнерства підписаною Департаментом розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» та ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» перший урок у групі слюсарів з ремонту рухомого складу які вступили на навчання за навчальним планом з елементами дуальної форми навчання перший урок на тему: «Моя професія залізничник!» проводився у локомотивному депо Знам’янка.